Z ciekawością przyglądam się rozwojowi rynku smart home. Już od kilku lat nie jesteśmy skazani jedynie na drogie rozwiązania kablowe. Bezprzewodowe urządzenia mają się całkiem dobrze, a co chwila pojawiają się kolejne. Wykorzystywane są do tego różne formy łączności, czyli Wi-Fi, Bluetooth, ZigBee czy też Z-Wave. Zwłaszcza sprzętów z tych pierwszych trzech możliwości jest coraz więcej i to w akceptowalnych cenach. Dożyliśmy więc takich czasów, kiedy urządzenia z kategorii smart home można kupić bardzo tanio, a nawet w popularnych dyskontach. Dlatego też nie przechodzimy obojętnie obok kolejnego sprzętu, tym razem od producenta, który dotychczas w naszym kraju mógł kojarzyć się głównie ze smartfonami, czyli realme.

realme led smart bulb 2

realme LED Smart Bulb

Oferta chińskiego producenta realme w naszym kraju zostaje rozbudowana o urządzenie, które może być ciekawą alternatywą dla już istniejących na rynku. Realme LED Smart Bulb to żarówka, o której sporo wiemy, ale jedna informacja póki co (na dzień pisania tego tekstu) nie została podana. Chodzi o jej łączność. Podejrzewam, że będzie to Wi-Fi, a nie Bluetooth. Jej pozostałe elementy specyfikacji prezentują się dość ciekawie. To żarówka o gwincie E27 i mocy 9W (odpowiednik żarówki 60W). Producent zapewnia, że dzięki niej możliwe będzie wybranie jednego koloru z 16 milionów dostępnych. Jeśli chodzi zaś o temperaturę, to oscyluje ona w zakresie 1700 – 6000 Kelwinów. Żarówką można sterować poprzez aplikację mobilną realmeLink. Jeśli lubicie korzystać z asystentów głosowych, to mając realme LED Smart Bulb będziecie mogli nią zarządzać poprzez Asystenta Google lub Alexę. Chiński producent wskazuje, że żarówka została wykonana z materiałów odpornych na ogień, a także pozbawiona jest efektu migotania światła podczas rozjaśniania lub ściemniania.

realme led smart bulb 1

Cena realme LED Smart Bulb

Czy realme LED Smart Bulb ma szansę na podbicie rynku? Może być ciężko, ponieważ na rynku już od dłuższego czasu funkcjonują inne, konkurencyjne rozwiązania. Wydaje mi się, że wiele w tym przypadku zależy od faktycznej jakości wykonania żarówki, a także emitowanego światła. Realme LED Smart Bulb dostępna jest w sprzedaży za 79 zł.

Źródło: realme