To może być przebój na rynku!

Realme GT od początku zapowiadało się świetnie. W końcu niska cena i mocne podzespoły to połączenie marzeń większości z nas. Nie bez znaczenia jest fakt, że polski oddział nie przesadził z lokalną ceną. W promocji za 1999 zł za wersję z 8 GB, Snapdragonem 888 z 5G i AMOLED 120 Hz to przecież dumping cenowy!

Teraz, po trzech tygodniach z realme GT, mogę powiedzieć, że jest to mój kompan do grania numer 1. Porzuciłem nawet iPada Pro, na którym grałem dotychczas w „Genshin Impact”, ponieważ na realme GT gra działa płynniej, a przy tym telefon, w przeciwieństwie do tabletu, zmieści się w kieszeni.

R E K L A M A

realme GT będzie hitem, po prostu – pierwsze wrażenia

Patrząc przez pryzmat czasu na moje pierwsze wrażenia, w których zawarłem informacje o wykonaniu i designie realme GT, były chyba trochę krzywdzące dla tego modelu. Może i faktycznie brak mu polotu w tej kwestii, ale wykonany jest porządnie. Już sama obecność szkła z tyłu jest dużym plusem względem innych telefonów. W końcu, na logikę, producent musiał gdzieś przyciąć koszty, jeżeli chciał dostarczyć najtańszego flagowca na rynku. Cięcia w projekcie są chyba najmniej bolesne dla użytkownika, zatem przychylam się do tej drogi.

Realme GT – bateria i wydajność

Realme GT został wyposażony w ogniwo 4500 mAh z obsługą szybkiego ładowania 65 W. Choć może ogniwo nie robi wrażenia, spokojnie wystarczy na cały dzień bardzo intensywnego użytkowania. Przy normalniejszym korzystaniu, może pozwolić to na 2 dni, ale kto kupuje taki telefon, aby dzwonić i pisać SMS? Gry, wideo i intensywna konsumpcja treści to świat GT. Przy takim zastosowaniu 1 dzień czasu pracy na baterii jest jak znalazł. Jeżeli jednak coś się stanie i zobaczysz czerwoną ikonę baterii, wystarczy 40 minut, aby naładować ją do pełna.

O wydajności nie mam co się rozpisywać – jest świetnie. Realme postawiło na Snapdragon 888 oraz pamięć LPDDR5 + pamięć na dane w standardzie UFS 3.1. Zestaw ten w testach syntetycznych plasuje się na topie, a podczas użytkowania gwarantuje ekstremalną prędkość pracy. W tej cenie nie znajdziesz lepszego smartfona do intensywnego użytkowania, to pewne. Realme zadbało również o odprowadzenie temperatury z procesora i muszę przyznać, że to działa. Ani razu, niezależnie czy były to testy, czy granie, nie spotkałem się z throttlingiem. Niestety, ciepło odebrane z procesora jest rozprowadzane po całej powierzchni. Choć jest to dobre rozwiązanie z technicznego punktu widzenia, musimy się do tego przyzwyczaić, że cały telefon jest ciepły.

Dla ekstremalnych graczy realme zaimplementowało „tryb GT”, który wyciąga 100% możliwości oraz „przestrzeń gier”, które znamy już z innych produktów realme.

Realme GT – ekran

Ekran w realme GT to bardzo dobry element tego telefonu. Mamy bowiem płaski wyświetlacz AMOLED 6,43″ o rozdzielczości Full HD+ i odświeżaniu 120 Hz – czy potrzeba czegoś więcej? Brak zagiętego ekranu dla wielu będzie zaletą, a reszta to czysta bajka. W moim przekonaniu wyświetlacz mógłby być mocniejszy, ponieważ w niekorzystnych warunkach widać zdecydowany spadek kontrastu, ale nadal pozostaje czytelny. W pomieszczeniach zadowala z kolei kolorami i generalną jakością.

Realme, aby jeszcze bardziej podbić efekt oglądanych treści, wprpwadziło „mechanizm wizyjny O1 Ultra”. Oprogramowanie to pozwala podbić rozdzielczość prezentowanego wideo albo zwiększyć jego zakres tonalny z SDR na HDR. Nie zauważyłem specjalnie różnicy, ale też oglądałem raczej wideo wysokiej jakości z Netflix, więc i nie było potrzeby podbijać jego jakości czy zakresu kolorów.

Realme GT – aparaty

Po tych wszystkich zachwytach muszę przejść do najsłabszego punktu w specyfikacji realme GT, czyli aparatów 64+8+2 Mpx. Jest to zestaw znany z takich telefonów jak realme 7. Efekt finalny jest zatem do przewidzenia. Główna matryca będzie dawała sobie radę niezależnie od pory dnia i nocy, ale doskwierać będzie jej brak stabilizacji przy długich ujęciach, jak i przy nagrywaniu video. 8-megapikselowa matryca to już standard na rynku, niezależne od ceny urządzenia.

Realme GT – inne

Realme GT wybija się na tle konkurencji również detalami takimi jak głośnik stereo czy gniazdo jack, które już od dawna znajduje się w odwrocie na rynku. Dla graczy mogą to być elementy decydujące o wyborze jednego czy drugiego urządzenia. Nie bez znaczenia jest również obsługa najnowszego standardu WiFi 6.

Myślę, że na koniec tych testów stworzył Wam się prawidłowy obraz realme GT – jest to smartfon dla aktywnych użytkowników, którzy szukają maksymalnej wydajności w możliwie niskiej cenie – taki właśnie jest realme GT.


Posłuchaj nas!