50Mpx i 120Hz w budżetowcu? To może się udać. Tak ma być w Realme 8i.

Już wcześniej pojawiły się informacje o przyszłych premierach Realme z serii 8  -Rrealme 8s i Realme 8i. Choć na razie nie wiadomo kiedy nastąpi ta premiera oraz na których rynkach, wiadomo już niemal wszystko o drugim modelu. Zdecydowanie zapowiada się on ciekawie i będzie bezpośrednim konkurentem Redmi 9, a przynajmniej na to wskazuje specyfikacja.

Specyfikacja Realme 8i mówi o 50 Mpx i 120 Hz

Użytkownik Onleaks, który dostarcza nam niezliczoną ilość przecieków (w dużej większości sprawdzających się) w przeszłości ujawnił informacje o nadchodzącym Realme 8i wraz z renderami samego urządzenia. Grafiki te przedstawiają urządzenie spójne z całą serią Realme 8, zatem informacja brzmi wiarygodnie.

R E K L A M A

realme 8i

Z zewnątrz Realme 8i nie będzie się wyróżniał na tle 8 i 8 Pro. Mamy to samo wykonanie oraz takie samo ułożenie wyspy aparatów. Tył będzie niestety wykonany tak jak w 8, czyli z błyszczącym wykończeniem. Szkoda, ponieważ nie uważam, że jest to wygodna w utrzymaniu opcja. Całość oczywiście wykonana jest z plastiku, ale to nie powinno dziwić. Mówimy bowiem o półce cenowej ok. 1000 zł (cena jest na razie nie znana).

Smartfon do 3000 zł w 2021 roku. Który wybrać? – przegląd rynku

Premiera modelu będzie podwójna, bowiem nie tylko zobaczymy samo urządzenie, ale i nowy procesor MediaTek Helio G96, który względem G95 różni się mocniejszą grafiką oraz obsługą odświeżania 120 Hz (kontra 90 Hz w G95). Można zatem oczekiwać niemal identycznej wydajności. Z frontu zostanie zainstalowany 6,59-calowy wyświetlacz FHD+ z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Z procesorem Helio G96 współpracować będzie przynajmniej 4 GB RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej. Zapewne wersji pamięciowych będzie więcej, zatem możemy się spodziewać wersji z 6GB RAM.

realme 8i 1

Zestaw aparatów będzie się różnił od swoich braci głównie za sprawą nowej matrycy 50 Mpx. Zakładam, że będzie to ta sama matryca, co w Redmi 9. Pozostałe dwa to tzw. zapychacze – 2 Mpx dla makro oraz 2 Mpx do pomiaru głębi. Z frontu znalazło się miejsce dla 16-megapikselowej matrycy w lewym górnym rogu. Wiadomo też, że w telefonie użyto baterii 5000 mAh, czytnika linii papilarnych w przycisku zasilania, a telefon będzie miał grubość 8,6 mm.

Oppo Reno 3 Pro oraz Find X2 to flagowce na miarę 2020 roku

Na chwilę obecną nie wiemy kiedy, gdzie oraz w jakiej cenie zadebiutuje Realme 8i, ale zakładam, że jego cena będzie bliżej 8 niż 8 Pro. Mówimy zatem o budżetowym telefonie wyposażonym w odświeżoną matrycę 50 Mpx.