O serii Realme 8 wiedzieliśmy już wszystko w momencie ich premiery globalnej. Są to atrakcyjne smartfony, które ewoluowały względem Realme 7 dopasowując się bardziej do wymogów rynku oraz aktualnych trendów. Zawsze jednak przed euforią, jak i nagonką wstrzymują nas lokalne ceny i ewentualne zmiany na rynek europejski. Jak zatem wygląda atrakcyjność obu modeli na tle konkurencji?

Realme 8 Pro 2

Realme 8 i Realme 8 Pro

O obu urządzeniach pisaliśmy już dla Was po premierze globalnej nowej serii.

Premiera Realme 8 i 8 Pro – 108 Mpx, które ma szansę powalczyć z Remi Note 10 Pro

Wspomniałem w ów wpisie, że seria Realme 8 jest swojego rodzaju ewolucją, podczas której oba urządzenia otrzymały nowsze i większe matryce, czytnik linii papilarnych oraz wspólny ekran AMOLED w stosunkowo poręcznym rozmiarze 6,4″. Wydaje się, że nowa seria bardziej wpasowała się w wymogi rynku telefonów za 1000 – 1500 zł, gdzie nawet 120Hz nie tłumaczy zastosowania LCD zamiast AMOLED.

Realme 8 Pro 6

Lepszy od Redmi Note 10?

Na to pytanie, jednoznacznie odpowiedzą nam testy obu urządzeń, które już są w ostatniej fazie. Wstępna analiza pokazuje jednak, że urządzenia w tej półce cenowej obu producentów są równie atrakcyjne. Realme 8 PRO na pewno zyskuje wiele poprzez zastosowanie mniejszego wyświetlacza, bo nie każdy chce nosić patelnie, szybkie ładowanie 50W oraz czytnik linii papilarnych w ekranie co jest domeną raczej droższych urządzeń. Jeżeli zestawimy to z niższą ceną ilość argumentów przemawia za serią Realme 8.

Ceny i dostępność

Skoro o cenie już mowa – na polskim rynku Realme 8 i Realme 8 Pro pojawią się w następujących cenach:

  • Realme 8 4/64GB – 899 zł
  • Realme 8 6/128GB – 999 zł
  • Realme 8 PRO 6/128GB – 1199 zł
  • Realme 8 PRO 8/128GB – 1299 zł

Jak Wam się podobają ceny? Moim zdaniem są one lepiej niż „atrakcyjne”. Ich prawdziwą atrakcyjność ukażą testy. Jeżeli macie jakieś pytania o te urządzenia, piszcie w komentarzach.