W przypadku telefonów z przedziału budżetowego trudno jest opracować co pół roku przełomową konstrukcję. Ograniczając cenę nowego modelu, producent ogranicza również pulę dostępnych podzespołów. Powiedzenie jednak, że Realme odgrzało kotleta, jest jednak mocno krzywdzące.

Realme 7

W ubiegłym roku testowaliśmy dla was Realme 7 w wersji błękitnej. Choć trudno mówić tutaj o efekcie wow, bo jest to model budżetowy, ale naszym zdaniem w pełni sprostał wymogom testów.

Realme 7 to zdecydowanie dobry wybór w kategorii „za grosze” – podsumowanie testów

Był/jest przy tym ładnym smartfonem, który jak na czas tamtych testów zdecydowanie wpasował się w trend designu. W ciągu ostatniego roku wiele się zmieniło w tej kwestii i nawet iPhone porzucił krągłości na rzecz ostrych linii. Tym samym przechodzimy do największych zmian pomiędzy nowym i starym modelem.

Realme 7 vs 8 6

Realme 8 vs Realme 7 – design

O ile Realme 7 był ładnym urządzeniem, o tyle Realme 8 dużo bardziej przypadł mi do gustu. Może to za sprawą czarnej wersji, ale chyba jest to zasługa plastikowej ramki okalającej cały telefon. Jeżeli miałbym coś zmienić, to zdecydowanie napis „DARE TO LEAP”, który mi nie pasuje.

Całe urządzenie jest również mniejsze i lżejsze względem poprzednika, co widać i czuć. Myślę, że jest to efekt mniejszego wyświetlacza 6.4″ OLED 60Hz, który zastąpił 6.5″ LED 90Hz. W dobie gigantów z ekranami prawie 7″ to miły zwrot. Przy wymianie wyświetlacza pokuszono się o dodanie do niego czytnika linii papilarnych, który wyparł ten w przycisku zasilania. Z ciekawostek, oczko aparatu również zmalało.

Realme 8 vs Realme 7 – inne zmiany

Wspomniałem już o ekranie, który pomimo lepszych kolorów za sprawą OLED opłaciliśmy standardową częstotliwością odświeżania, oraz o czytniku linii papilarnych. Inne zmiany to oczywiście aparat główny, który teraz otrzymał 64Mpx. Jest to w linii prostej następca 48Mpx z poprzednika, zatem jego zachowanie jest podobne, ale z lepszą jakością za sprawą wyższej rozdzielczości. Więcej o możliwościach nowego aparatu wraz z pełną specyfikacją znajdziecie w pełnych testach Realme 8, które ukażą się na dniach.

Jak widać, nie potrzeba projektować urządzenia od podstaw na nowo, aby ewoluować. Drobne zmiany w rozmiarze, ekranie i aparacie, które idą w kierunku, którego oczekują klienci, to przepis na sukces.


Posłuchaj nas!