W trakcie trwających targów CES Razer pochwalił się czymś nowym w swoim portfolio. Jest to inteligentna maska Project Hazel, która prezentuje się nad wyraz interesująca, zwłaszcza, jeśli ktoś jest fanem podświetlenia RGB. 

Nieustannie walczymy z pandemią koronawirusa. Rządy państw wprowadzają liczne obostrzenia, gdzieniegdzie lockdowny. Ciągle nawołuje się do zachowywania dystansu społecznego, dbania o higienę, a także noszenie maseczek. Na rynku właśnie wspomnianych maseczek pojawiają się coraz ciekawsze rozwiązania pod względem wyglądu i funkcjonalności. Nie jesteśmy skazani na noszenie standardowej maseczki, ale bardziej spersonalizowanej, a niekiedy nawet futurystycznej. Taką trochę jest najnowsza, którą zaprezentował…Razer.

maska project hazel razer 3

Inteligenta maska Project Hazel od Razer

Tak, dobrze czytacie. Razer, firma, która znana jest raczej ze sprzętu dla graczy, podczas tegorocznych targów CES zaprezentowała Project Hazel. To inteligentna maska, która wygląda bardzo ciekawie. Od razu podkreślę, skoro to produkt marki Razer, to nie mogło w nim zabraknąć podświetlenia RGB. Znane, chociażby z klawiatur, oświetlenie przeniesiono do dwóch stref umieszczonych w Project Hazel. Nie jest to co prawda istotne z punktu widzenia roli, jaką pełni maska, ale warto odnotować ten fakt dla wszystkich fanów tego typu rozwiązań. Co więcej, zapytacie? Przede wszystkim jest to maska klasy N95. Znajdziemy w niej aktywne wentylatory, umożliwiające automatyczną regulację powietrza. Świetna sprawa dla wszystkich, którzy po założeniu maski zaczynają się dusić. Wentylatory mogą być odłączane, a po schowaniu ich do specjalnej skrzynki, zostaną zdezynfekowane oraz naładowane.

maska project hazel razer 1

Przezroczystość i wbudowany mikrofon

Bariera komunikacyjna budowana w związku z zasłanianiem ust maseczkami, ma być w pewnym stopniu burzona właśnie przy wykorzystaniu Project Hazel. Ma ona wbudowany mikrofon, a także wzmacniacz, żeby jej właściciela było lepiej słychać, kiedy mówi. Maska jest przezroczysta. Producent twierdzi, że chce w ten sposób umożliwić osobom niedosłyszącym odczytanie słów z ruchu warg. Będzie to do wykonania także w kiepskich warunkach oświetleniowych lub całkowitej ciemności – Razer podaje, że wewnątrz maski uruchamia się automatycznie oświetlenie.

maska project hazel razer 2

Niestety nie wiadomo, czy i kiedy Project Hazel wejdzie do sprzedaży, ani jaką będzie mieć cenę.

Źródło: Razer