Razer po raz kolejny bez szumnych zapowiedzi i spektakli z pompą przedstawia nowy sprzęt. Tym razem, do bogatego portfolio sprzętu dla graczy, dołącza coś dla osób, które grają rzadziej. Oczywiście Razer Opus nadal sprzęt dobrze zorientowany na rozrywkę, ma też wszystko, co potrzeba, by dorównać kroku konkurencji.

Ostatnimi razy Razer mocno namieszał słuchawkami TWA. Po raz pierwszy, gdy pokazał słuchawki Hammerhead w formie TWA a póżniej ich odmianę w edycji Pokemon. Teraz do gamy słuchawkowego sprzętu dołącza Razer Opus z ANC, trybem Ambient oraz certyfikatem THX.

Razer Opus to zaawansowany model nie tylko do gry

Opus to model, który dotrzymuje tempa konkurencji. Zbudowany jest w tradycyjny sposób, który tym razem nie przypomina sprzętu dla graczy i jest zdecydowanie bardziej dyskretny. Dzięki temu będzie można go używać również poza domem. Producent podkreśla, że jednym z kluczowych aspektów przy projektowaniu słuchawek była wygoda.

Razer Opus

Dzięki doskonałemu zbalansowaniu wagi (słuchawki ważą 265 gramów) mają świetnie trzymać się na głowie. Mają też wygodne muszle z wysokojakościowej ekologicznej skóry oraz gąbkę, która dopasuje się i zapamięta kształt głowy. Pełna regulacja pałąka, również wpłynie na wygodę. To wszystko będzie kluczowym aspektem podczas długich odsłuchów — a jak zapewnia producent, słuchawki potrafią działać przez 25 godzin bez przerwy.

Razer Opus

Razer Opus to model, który ma do zaoferowania również całkiem dużo w warstwie technicznej. Konstrukcja oparta jest na dwóch przetwornikach o średnicy 40 mm, które pozwolą przenosić pasmo w zakresie od 20 Hz do 20 kHz. Słuchawki posiadają 4 mikrofony, przy czym dwa z nich odpowiadają za poprawne działanie funkcji aktywnej redukcji szumu oraz trybu ambient, czyli tego zwiększającego zakres dźwięku otoczenia. Razer Opus posiada też funkcję automatycznego wznawiania/pauzowania dźwięku, gdy obsuniemy lub założymy słuchawki na głowę. Słuchawki posiadają port USB C oraz dodatkowo port Jack.

Razer Opus

Na koniec warto też pamiętać o certyfikacie THX, który w laboratoryjnych procedurach sprawdza, czy sprzęt odtwarza dźwięk tak, jak zamierzył to sobie artysta. To drugi sprzęt Razera, po głośnikach Nomma Pro, który został certyfikowany pod tym względem.

Zawartość zestawu i cena

Razer Opus

Oczywiście Razer Opus będzie wspierany dedykowaną aplikacją, która umożliwi konfigurację słuchawek. Firma zaoferuje w zestawie twardy futerał, adapter samolotowy, 1,5-metrowy kabel Jack, Krótki kabelek USB Typu C oraz dodatkowo przejściówkę USB Typu A na USB Typu C. Słuchawki są już dostępne w niektórych sklepach za granicą, nie wiemy jednak kiedy trafią na nasz rynek. Wiemy jednak, że Razer Opus kosztować będzie 209.99 euro, co po przeliczeniu daje około 955 zł.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.