Ranking aplikacji oraz domen wśród użytkowników urządzeń mobilnych - sierpień 2016

Opublikowano 23.09.2016 10:22 Aktualizacja: 13.06.2020 14:33 -


Zespół Spicy Mobile dzięki badaniu Mobience, udostępnia miesięczne rankingi aplikacji oraz domen mobilnych. Poniżej aktualizacja danych.

Top 10 aplikacji

Aplikacja YouTube nadal wiedzie prym w rankingu uzyskując ponad 70% zasięgu. Jednak porównując z poprzednim miesiącem, w sierpniu osiągnęła nieco niższe wyniki po względem liczby wywołań oraz średniego czasu użytkowania (ponad 7 godzin miesięcznie na Mobinautę – czyli użytkownika urządzeń mobilnych). Zaraz po YouTube, na podium uplasowały się aplikacje: Facebook z wyższym zasięgiem o ok. 4% oraz Messenger z ok. 6% wzrostem. Zmiany pojawiają się na końcu listy Top10. Z miejsca 9 spadła aplikacja Skype. Na jej miejsce w sierpniu wskakuje WhatsApp Messenenger.

bad

Top 10 domen

W sierpniu domena Google.pl z wyższym zasięgiem. Ranking 10 domen układa się podobnie jak w lipcu. Delikatnie zmieniają się zasięgi procentowe, jednak w żadnym wypadku nie są to duże różnice. Na miejscu 2 i 3 Facebook i Google.com, dalej Onet.pl, Wp.pl oraz Allegro.pl. W sierpniu wyraźne zyskała domena olx, awansując z miejsca 12 na 9 w rankingu Top10.

domeny

Top 5 aplikacji video

Na pierwszym miejscu nadal YouTube, z nieco wyższym zasięgiem 70% zasięgu. Dalej Player razem z Playerem HD z zasięgiem 5,81. Trzecie miejsce należy do aplikacji Ipla, na 4 pojawia się Videostar Plus, natomiast na 5 awansowała aplikacja TVP Stream + tvp.pl. W rankingu TOP10 za sierpień pojawia się także aplikacja HBO GO Poland, Horizon Go. W sierpniu do dziesiątki nie zakwalifikowała się aplikacja Cda Player, oraz SuperFilm.pl - filmy i seriale.

video

Wieści z Rozładowani.pl