Serwis Rakuten TV to oczywiście inna kategoria wagowa niżeli Netflix i HBO GO. Rakuten to bardziej serwis VOD, dlatego znajdziemy tutaj perełki, których próżno szukać u znanej konkurencji.

W nowościach pojawiło się sporo premier filmowych. Warto przyjrzeć się ofercie, bo Rakuten ma naprawdę konkurencyjne ceny i można bez wątpienia nadrobić zaległości kinowe, szczególnie po ostatnich miesiącach posuchy w tej dziedzinie.

Rakuten TV nowości

Przepaść między nami

Laureat Złotego Globu Kelsey Grammer* w porywającej historii o dorastaniu, rozgrywającej się na kultowej scenie muzycznej Los Angeles lat 90. Micky Adams (Grammer), ekscentryczny, przebrzmiały muzyk rockowy, traci kontrolę nad rzeczywistością, gdy macierzysta wytwórnia chce pozbyć się zarówno jego samego, jak i jego nowo powstałych „unikalnych” albumów. W nadziei na wyrwanie się z działu pocztowego wytwórni płytowej młody Charlie Porter ma za zadanie udać się do dziwacznego domu muzyka i zmusić Micky’ego Adamsa do zerwania kontraktu. Gdy Micky zdaje sobie sprawę, że Charlie może być kluczem do artystycznego przełomu, między nimi rodzi się przyjaźń.

John Carter

John Carter to najnowsze dzieło Andrew Stantona, dwukrotnego zdobywcy statuetki Oscara (WALL•E, Gdzie jest Nemo?). Akcja tego nakręconego z niezwykłym rozmachem filmu przygodowego rozgrywa się na tajemniczej i egzotycznej planecie Barsoom (Mars). Fabuła, oparta na klasycznej powieści Edgara Rice’a Borroughsa, opowiada historię kapitana Johna Cartera, weterana wojny secesyjnej, który w tajemniczych okolicznościach trafia na Marsa i zostaje uwikłany w trwający tam konflikt. Przebywając w świecie stojàcym u progu zagłady, Carter na nowo definiuje swoje człowieczeństwo. Uświadamia sobie, że dalszy los planety i jej mieszkańców spoczywaz w jego rękach.

Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki

Rick Moranis wciela się w rolę zapracowanego wynalazcy, którego elektro-magnetyczna maszyna kurcząca przypadkowo zmniejsza jego dzieci do rozmiarów ołówka. Kiedy nieświadomie wyrzuca je razem ze śmieciami, dzieci muszą spróbować znaleźć drogę do domu przez dżunglę niebezpieczeństw znajdującą się na ich własnym podwórku.

Mortal Kombat

Wojownik MMA Cole Young przywykł do bicia się za pieniądze. Nie ma jednak pojęcia o swoim pochodzeniu i nie wie, dlaczego władca Zaświatów Shang Tsung nasłał na niego swojego najlepszego wojownika, Sub-Zero, kriomantę z innego wymiaru. W obawie o bezpieczeństwo swojej rodziny Cole wyrusza na poszukiwanie Sonyi Blade. Kierunek wskazuje mu Jax, major Sił Specjalnych, który ma takie samo znamię w kształcie smoka, z jakim urodził się Cole. Wkrótce trafia on do świątyni Lorda Raidera, jednego ze Starszych Bogów i obrońcy Ziemi, który daje schronienie każdemu ze smoczym znamieniem.

Jak kochać się z D.

Porzucona po raz dwunasty Frankie przypuszcza, że powody jej miłosnych porażek muszą tkwić w genach. Nowatorskie badanie potwierdza jej domniemania. Zdesperowana dziewczyna, pragnąc zneutralizować feralny gen D, zwraca się o pomoc do swego dawnego wroga, eksperta od genetyki, Wilbura. Czy zaproponowana przez naukowca terapia odmieni los Frankie?

I znowu wesele

Związek unikającej zobowiązań 27-latki zostaje wystawiony na próbę, gdy dziewczyna i jej nowy chłopak muszą wziąć udział w siedmiu weselach w ciągu roku.

Wymarzony Koń

Film opowiada historię Jan Vokes (granej przez Toni Collette) walijskiej sprzątaczki i barmanki, która postanawia wyhodować własnego konia wyścigowego. Do udzielenia pomocy finansowej namawia swoich sąsiadów i przyjaciół, a ich nietypowa inwestycja zwraca się, kiedy koń awansuje w rankingach i w końcu dociera na mistrzostwa krajowe.