W piątek standardowo robimy tutaj przegląd nowości w serwisach streamingowych. Wyjątkiem zazwyczaj jest platforma Rakuten, gdzie możemy wypożyczyć filmy. Przeglądam nowości w serwisie, bo oferta jest nie tylko bogata, ale i konkurencyjna cenowo.

W bibliotece znajdziemy naprawdę ciekawe filmy, dzięki czemu możemy nadrobić kinowe zaległości. Nowości jest sporo, dlatego zebrałem te najciekawsze moim zdaniem.

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy

Tomasz Komenda miał 23 lata, kiedy jego normalne życie zostało brutalnie przerwane. Z dnia na dzień został zatrzymany, wtrącony do więzienia i oskarżony o morderstwo. Kolejne ekspertyzy potwierdziły jego udział w zbrodni, a wszelkie dowody działały na jego niekorzyść. Przez blisko dwie dekady uwięzienia był bity, zastraszany, upokarzany i zdany tylko na siebie. W końcu, po 18 latach odsiadki, na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego.

Detektyw Małolat

Niegdyś słynny detektyw dziecięcy, obecnie 32-letni, nadal rozwiązuje te same trywialne zagadki między kacem a użalaniem się nad sobą. Dopóki naiwny klient nie przedstawia mu swojej pierwszej „dorosłej” sprawy, aby dowiedzieć się, kto brutalnie zamordował jej chłopaka.

Irresistible

Główny konsultant Demokratów, Gary Zimmer (Steve Carell), dostrzega szansę odzyskania poparcia wyborców w samym sercu Ameryki, gdy film nakręcony przez farmera-pasjonata i emerytowanego pułkownika piechoty morskiej (Chris Cooper) zyskuje popularność w sieci. Po długim i ciężkim dniu pracy w roli parobka Gary przekonuje farmera, by ten kandydował na burmistrza. Jednak gdy Republikański Komitet Narodowy stawia mu czoła i wysyła jego błyskotliwego wroga, Faith Brewster (Rose Byrne), Gary jest bardziej niż gotowy, aby podnieść poprzeczkę i zmienić ten lokalny wyścig w zabawne zawody w przeciąganiu liny.

Mr. Dundee. Powrót

Krokodyl Dundee to najbardziej znany i dochodowy australijski film wszechczasów. Gwiazda filmu, najsłynniejszy Australijczyk Paul Hogan (grający fikcyjną wersję samego siebie), szykuje się do uroczystości nadania mu tytułu szlacheckiego za zasługi dla kinematografii. Jednak gdy ceremonia się zbliża, jego nazwisko, dokonania i reputacja zaczynają być przez niektórych kwestionowane… Kim naprawdę jest Krokodyl?

Po horyzont

Byli kochankowie Sara i Jackson spotykają się na Maritiusie. Zbieg okoliczności sprawia że na sąsiednią wyspę lecą małą jednosilnikową Cessną, którą pilotuje Wyman, przyjaciel dziewczyny. Niespodziewanie Wyman dostaje zawału serca i umiera. Samolot spada. W ostatniej chwili Sarze udaje się go unieść. Bez łączności i paliwa, po zaledwie 3 lekcjach pilotażu Sara i Jackson muszą stawić czoła zbliżającej się burzy.

Prawo dżungli

Stan (Charlie Hunnam) i Lion (Jack O’Connell) są braćmi pragnącymi osiągnąć sukces w podziemnym świecie walk na gołe pieści. Gdy Stan nie może oddać pieniędzy niebezpiecznemu gangsterowi (Jonathon Majors), zostają zmuszeni wziąć ze sobą niespodziewanego towarzysza podróży w drodze na zawody walki na gołe pięści. Stan przygotowuje Liona do najważniejszej walki w życiu, jednak kolejne wydarzenia zagrażają relacji braci. Łącząca ich więź i nadzieja na lepsze życie pozwalają im wytrwać we wspólnym dążeniu do celu w tym porywającym dramacie, który udowadnia, że rodzina nie oszczędza przeciwników.

Human Capital

Życie dwóch rodzin z przeciwnych krańców drabiny społecznej losowo splata się wskutek impulsywnej transakcji biznesowej i tragicznego wypadku.