Nie wiem jak bardzo doceniacie japoński serwis Rakuten TV, ale ja cenię go bardzo za dobrej jakości produkcje. W ofercie znajdują się pozycje, których próżno szukać w najpopularniejszych streamingach typu Netflix czy też HBO GO.

Rakuten TV to serwis typowo VOD, gdzie płacimy za konkretne produkcje. Tych jest dość sporo, ale warto zaznaczyć, że jest także pokaźna lista darmowych pozycji, ale równie atrakcyjnych. W ten sposób Rakuten chce przyciągać nowych użytkowników.

Nowości w Rakuten TV Polska

Joanna

Joanna to film Anety Kopacz o Joannie Sałydze, młodej kobiecie chorej na raka, której pozostały zaledwie trzy miesiące życia, i o jej staraniach, by jak najlepiej wykorzystać ten czas z mężem i małym synkiem.

Córki dancingu

Dwie nastolatki – Złota i Srebrna – lądują w środku tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i cekinów świata warszawskich dancingów lat 80. Nie są to jednak zwyczajne dziewczyny, tylko syreny, które próbują poznać i zrozumieć, czym jest bycie kobietą w otaczającej je rzeczywistości. Dołączają do muzyków zespołu Figi i Daktyle, z dnia na dzień stając się sensacją nocnego życia stolicy. Pochłonięte przez miłość i rodzące się namiętności, na chwilę zapominają o swojej prawdziwej naturze. Ale wystarczy jedno złamane serce, by sytuacja wymknęła się spod kontroli…

Billie Holiday

Andra Day w biografii obdarzonej niezapomnianym głosem Billie Holiday. Film otrzymał dwie nominacje do Złotego Globu. Billie Holliday, królowa swingu i jedna z największych wokalistek jazzowych jest u szczytu swej kariery, uwielbiana przez miliony fanów na całym świecie. Nierówności społeczne i narastający problem narkotyków w Stanach Zjednoczonych daje pretekst organom ścigania do represjonowania artystki. Federalni werbują specjalnego agenta, którego łączył z Billie płomienny romans. Robią wszystko, by cenzurować jej twórczość i powstrzymać ją przed śpiewaniem kontrowersyjnego utworu „Strange Fruit”.

Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera

W filmie „Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera” Bruce Wayne (w tej roli Ben Affleck), chcąc mieć pewność, że poświęcenie Supermana (Henry Cavill) nie poszło na marne, łączy siły z Dianą Prince (Gal Gadot), aby zwerbować drużynę superbohaterów, którzy ochronią świat przed nadciągającym niebezpieczeństwem o katastrofalnych rozmiarach. Zadanie okazuje się trudniejsze, niż Bruce sobie wyobrażał, ponieważ każdy członek drużyny musi stawić czoła własnym demonom z przeszłości. Pokonanie własnych słabości pozwoli im stworzyć wyjątkową grupę bohaterów.

Mauretańczyk

Kevin MacDonald, zdobywca Oscara i reżyser znakomitego „Ostatniego króla Szkocji” przedstawia ekranizację wstrząsającego „Dziennika z Guantanamo”. Mohamedou Ould Slahi wiódł spokojne życie w rodzinnej Mauretanii do dnia, gdy amerykańskie służby uprowadziły go wprost z rodzinnej uroczystości. Początkowo przekonany, że padł ofiarą nieporozumienia, Mohamedou wkrótce trafia do więzienia dla oskarżonych o terroryzm w niesławnej bazie Guantanamo. Poddawany torturom powoli traci nadzieję na sprawiedliwość. Wtedy w jego celi zjawia się Nancy Hollander, wybitna adwokatka specjalizująca się w obronie więźniów politycznych.

Wirtualne imperium

Nick Robinson i Jason Clarke w opartej na faktach sensacyjnej opowieści o powstaniu i upadku pierwszego internetowego imperium narkotykowego w historii. Narkotyki, broń, nielegalne organy do przeszczepu? To wszystko jeszcze do niedawna było domeną czarnego rynku, wymagało znajomości i fizycznego kontaktu z zajmującymi się nielegalnym handlem typami spod ciemnej gwiazdy. Ale w 2011 roku pojawił się Ross Ulbricht, młody biznesmen i postanowił wykorzystać lukę rynkową, by uruchomić w internecie platformę do handlu narkotykami. Tak powstała Silk Road – witryna Rossa – nazywana „narkotykowym Amazonem.

Jeszcze jest czas

Trzykrotnie nominowany do Oscara Viggo Mortensen w swoim szczerym, pełnym czułości debiucie reżyserskim w aktorskim duecie ze znakomitym Lance’em Henriksenem. Poruszająca i pełna nadziei opowieść o rodzinie i wszystkich odcieniach miłości. Willis, konserwatywny farmer, przenosi się do Los Angeles, by zamieszkać ze swoim synem Johnem i jego rodziną. Czy ojciec i syn, których od lat dzieli wszystko, będą potrafili porozumieć się i zaakceptować dzielące ich różnice?

Saint Maud

Główną bohaterka jest Maud – nowa i bardzo pobożna pielęgniarka pracująca w hospicjum. Zaczyna mieć ona obsesję na punkcie uratowania duszy swojej umierającej pacjentki będącej swego czasu ekscentryczną tancerką. Jednak kiedy w ruch wchodzą złowrogie, tajemne siły i grzeszna przeszłość pacjentki nic nie dzieje się tak jak powinno i powołanie głównej bohaterki szybko może się zakończyć.

Seks to nie grzech

Niewinny czat przeradza się w pikantną rozmowę, w ten sposób katolicka nastolatka odkrywa masturbację, i zmuszona jest walczyć z pokusą w obliczu wiecznego potępienia.


Posłuchaj nas!