Jeśli Netflixy i inne HBO już Wam się znudziły, to warto zajrzeć do Rakutena. Tam możemy wypożyczyć bardzo ambitne produkcje, w sam raz na powakacyjne rozruszanie naszych półkul.

Chłopiec i wilk

Hugo wyjeżdża na wakacje do babci – Sary (Carmen Maura). Starsza pani mieszka samotnie w domu nad brzegiem morza, a jej największym marzeniem jest zorganizowanie hucznego przyjęcia, na które stawi się cała rodzina. Kiedy na miejsce zaczynają przybywać kolejni goście, Sara opowiada im niezwykłą historię. Według niej – w dzień swoich 80-tych urodzin – zostanie porwana przez… wilka. Ma to być część umowy, którą ona i zwierzę zawarli wiele lat temu. Dla dorosłych cała opowieść to oczywiście tylko legenda wymyślona przez staruszkę. Jednak dzieci wierzą w każde słowo Sary i są gotowe do rozpoczęcia wielkiej i tajemniczej przygody. Wszystko po to, by powstrzymać wilka i ocalić ukochaną babcię.

Hooking Up

Z kolei Bailey (Sam Richardson) to niepoprawny romantyk przeżywający rozstanie z wielką licealną miłością, który po zdiagnozowaniu u niego problemów zdrowotnych zmienia swój sposób patrzenia na świat. W ramach terapii leczącej uzależnienie Darla postanawia odtworzyć całą miłosną historię swojego życia i namawia przypadkowo poznanego Bailey’ego, by jej w tym towarzyszył. Ta przezabawna i sprośna komedia romantyczna producentów „Pan i pani Kiler” to opowieść o niedopasowanym duecie, który wyrusza w podróż po kraju, by uleczyć swoje problemy seksualne.

Kamera

Prowadząc śledztwo w sprawie osobliwej śmierci policjanta, weteranka Renee Lomito (Mary J. Blige) odkrywa tajemniczą postać na nagraniu kamery osobistej policjanta. Nawiedzana wizjami tego wydarzenia podejrzewa udział złych mocy, które miałyby brać na cel policjantów z jej oddziału. Ścigając się z czasem w poszukiwaniu osoby, która jej zdaniem zdoła zapobiec kolejnym morderstwom, w szeregach policji Renee natrafia na ponury sekret dotyczący strzelaniny oraz tuszowania faktów w sprawie nieuzbrojonego młodego mężczyzny. W obsadzie tego intensywnego thrillera akcji występuje również Nat Wolff.

Powrót Bena

https://www.youtube.com/watch?v=j7ckCekdGr8

Gdy Holly (Julia Roberts) wraca do domu ze świątecznych zakupów, zastaje na schodach nieoczekiwanego gościa – swojego syna Bena (Lucas Hedges), który nie powinien był opuszczać ośrodka odwykowego. Kochająca matka, mimo obaw, przyjmuje go z otwartymi ramionami. Ma nadzieję, że Ben jest „czysty” i będzie mogła cieszyć się Bożym Narodzeniem z nim i resztą rodziny. Okazuje się jednak, że wizyta Bena może sprowadzić poważne kłopoty. Podczas kolejnych 24 godzin, które mogą zmienić na zawsze ich życie. Holly zrobi wszystko, by uratować ukochane dziecko.

Pavarotti

Niezwykle poruszająca historia ukochanego śpiewaka operowego wszech czasów. Dokument nagrodzonego Oscarem Rona Howarda przedstawia życie wybitnego śpiewaka operowego, który sławą przyćmił niejedną gwiazdę rocka.

Kod Dedala

Dziewięciu tłumaczy zostaje zamkniętych w luksusowym bunkrze. Mają wspólnie pracować nad przekładem książki, na którą czekają miliony fanów. Praca marzeń okazuje się jednak więzieniem. Brak kontaktu ze światem i rygorystyczne zasady budzą frustracje. Kiedy fragment książki, wraz z żądaniem okupu, pojawia się w Internecie, rozpoczyna się polowanie na winnego i wyścig z czasem. Nikt nikomu nie ufa, każdy jest podejrzany, a bezwzględny wydawca nie cofnie się przed niczym, by zdemaskować i ukarać ją lub… jego.

30 gramów

Samad (Peyman Moaadi) jest członkiem policyjnej grupy antynarkotykowej ścigającej bossa narkotykowego – Nassera Khakzada (Navid Mohammadzadeh). Odkąd zaczął on pracę w policji, liczba uzależnionych wzrosła sześciokrotnie, sięgając aż 6,5 miliona. Aby powstrzymać handel narkotykami, policjanci zmuszeni są działać na granicy prawa.

Przetrwać do świtu

Po nieudanym napadzie dwaj bracia siłą wdzierają się do domu okrytego złą sławą lekarza, Richa (Chad Michael Murray). Jeden z przestępców podczas akcji został ciężko ranny i wymaga natychmiastowej operacji. Chcąc wymusić na lekarzu jak najszybszą interwencję, napastnicy biorą jako zakładników jego żonę i córkę. W obliczu śmiertelnego zagrożenia Rich i niechętny mu ojciec, Frank (Bruce Willis) – niegdyś najtwardszy szeryf w okolicy, będą musieli połączyć siły, aby przetrwać noc i uratować rodzinę.

Proxima

Sara jest pierwszą kobietą – astronautką, która wyruszy w misję na Marsa. To spełnienie jej zawodowych marzeń. Od tej pory jej codziennością stają się wyczerpujące treningi w ośrodku szkoleniowym. Ale Sara to także mama 7-letniej Stelli. Sara jako astronautka jest gotowa, by spełnić swoje marzenia i polecieć w kosmos, jako mama boi się długiej rozłąki z córką. Sara zdaje sobie sprawę, że nie ma czegoś takiego, jak idealne rozwiązanie.

opisy: Rakuten TV Polska