Mimo tego, że Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege jest na rynku już od ponad 6 lat, nadal może pochwalić się dużym zainteresowaniem ze strony graczy. Nie zmienia tego nawet fakt, że ostatnio ukazała się nowa gra z serii Rainbow Six z dopiskiem Extraction.

Rainbow Six: Siege jest mocno napędzane przez scenę esportową – w ramach tytułu dalej organizowane są duże turnieje i segment ten zdecydowanie się rozwija. Do tego Rainbow Six: Extraction jest grą nastawioną na kooperację, podczas gdy Siege opiera się na rywalizacji, więc obie produkcje nie konkurują ze sobą bezpośrednio.

Rainbow Six: Siege: mapy i operatorzy

Rainbow Six: Siege wchodzi w 7 rok rozwoju z bardzo ambitnym planem. Standardowo rok podzielono na 4 sezony, a każdy z nich zaoferuje nową zawartość. Gracze otrzymają między innymi nowych operatorów i mapy:

R E K L A M A
  • Sezon 1 – operatorka z Japonii i mapa dla trybu Competitive osadzona w klubie na Irlandzkiej wsi.
  • Sezon 2 – operator z Belgii i mapa dla trybu Team Deathmatch na terenie Grecji
  • Sezon 3 – operator z Singapuru i mapa dla trybu Competitive
  • Sezon 4 – operator z Kolumbii

Jedną z największych zmian będzie więc nowy tryb Team Deathmatch, który zapowiada się całkiem ciekawie. Trudno jednak oczekiwać, by przerósł popularnością najczęściej wybierane przez graczy warianty rozgrywki. Drugi sezon doda też strzelnicę, na której będzie można sprawdzić poszczególne bronie.

Tryb rankingowy

Bardzo duża zmiana czeka tryb rankingowy. Dotychczas w Rainbow Six: Siege, tak jak w wielu innych grach, trzeba było rozegrać 10 meczów, po których gracz otrzymywał określoną rangę. Od trzeciego sezonu system ten będzie wyglądał inaczej – każdy gracz zacznie od najniższej rangi, a wygrywając mecze, będzie mógł awansować wyżej.

Na to, by ocenić, jak ten wariant sprawdzi się w praktyce, będziemy musieli jeszcze poczekać. Póki co nie brzmi on dla mnie najlepiej, ale kto wie, może w przypadku Rainbow Six: Siege okaże się strzałem w dziesiątkę.

Oprócz tego twórcy przebudowali system karania graczy przeszkadzających innym w grze. Wszystkie zmiany możecie zobaczyć w poniższym filmie: