Radiohead uprzedziło złodzieja i sami opublikowali w sieci 18 godzin swojej muzyki

Radiohead uprzedziło złodzieja i sami opublikowali w sieci 18 godzin swojej muzyki

Opublikowano 11.06.2019 21:02 -


Jedna z moich ukochanych kapel od lat – Radiohead świetnie rozegrała potencjalną sytuację kryzysową. Otóż okazuje się, że ktoś okradł ich z 18 godzin muzyki i zażądał $150 000 okupu pod groźbą opublikowania całości materiałów. Co zrobili przedstawiciele Radiohead? Opublikowali materiał tuż przed złodziejem.

Do dość nietypowej sytuacji znaleźli się członkowie genialnego zespołu Radiohead, kiedy okazało się, że ktoś ukradł nośnik Thoma Yorka (wokalista) ze wszystkimi archiwalnymi i nieopublikowanymi materiałami. Na nim zarejestrowanie ponad 18 godzin niepublikowanej muzyki, na którą miały się składać głównie materiały demo od czasów płyty OK Computer.

Całą sytuację nagłośnił gitarzysta zespołu: Jonny Greenwood.

źródło: Engadget

Zaskakująco członkowie zespołu niewiele się zastanawiając, postanowili pokazać swojej publice, za co właściwie złodziej chciał pieniędzy i tak do sieci trafiła cała 18 godzinna kompilacja. Możecie ją kupić w całość w serwisie BandCamp lub też posłuchać bezpośrednio na stronie wspomnianego serwisu.

Nazwa kompilacji nie mogła nazywać się inaczej: MINIDISCS [HACKED].

Wygląda na to, że wszyscy są w tej sytuacji zwycięzcami. Fani dostali kawał solidnego materiału do przesłuchania w wersjach bez całego masteringu, Radiohead jeszcze trochę na tym zarobi, tylko złodziej sfrustrowany zostaje z niczym. No może prócz dysków, które teraz właściwie nie stanowią większej wartości, prócz tej sentymentalnej.

Wieści z Rozładowani.pl