Któż z nas nie zna takich hitów jak „We Will Rock You” czy „We are the Champions” legendarnego zespołu Queen? Teraz dzięki grze mobilnej „Queen: Rock Tour” możliwe jest wcielenie się w członków grupy oraz odegranie klasycznych kawałków razem z zespołem. Tytuł prowadzi gracza przez kolejne wydarzenia z bogatej historii Queen oraz korespondujące z nią popularne rockowe utwory.

Zabawa w grze przypomina dobrze znany części graczy system zaczerpnięty z takich klasyków gatunku jak „Guitar Hero” czy „Rock Band”. Oczywiście z tą jednak różnicą, że zamiast plastikowych instrumentów do gry wykorzystujemy własne palce. Na osi pojawiają się ikony w różnych kolorach i zadaniem gracza jest to, aby wcisnąć je w odpowiednim momencie. Naturalnie różne utwory mają różne poziomy trudności, a każdy z nich ma dodatkowo 3 stopnie zaawansowania.

„Queen: Rock Tour” mimo operowania na znanych schematach jest zaskakująco jakościową pozycją. Na pochwałę zasługuje płynny i responsywny system „grania” na instrumentach, ale także nieco komiksowa stylistyka graficzna. Freddie Mercury, Brian May, Roger Taylor i John Deacon z początku wyglądają nieco zabawnie, przypominając nieco figurki Funko Pop! Ale wystarczy chwila, aby przekonać się, że może wyjść z tego naprawdę kawałek przyjemnej rozgrywki.

Gra oferuje bezpłatne demo, podczas którego zagramy kilka utworów Queen (wraz z klasycznym „We are the Champions”). Odblokowanie pełnej wersji jest płatne i kosztuje ok. 16 zł. Ale dla fanów Queen lub po prostu osób lubiących utwory zespołu i tęskniących za rozgrywką w stylu „Guitar Hero” – ten wydatek powinien się opłacić. Dawno nie było bowiem produkcji, której w tak dobry sposób udałoby się uchwycić ducha najlepszych gier muzycznych. A na pewno nie na rynku gier mobilnych.