Qualcomm ogłasza nowy procesor 5G - poznajcie 768G 5G

Opublikowano 11.05.2020 14:57 -


Sieć 5G i jej rozwój nie mają ostatnio zbyt dobrej prasy. Oczywiście to dość delikatne określenie na to, co dzieje się wśród teorii spiskowych krążących po Internecie od kilku miesięcy. Negatywne nastawienie przeciwników 5G nie powstrzymało jednak Qualcomm do zamieszczenia "5G" w nazwie swojego nowego procesora.

Jak tylko widzę informacje o 5G, od razu przychodzi mi na myśl krążący po sieci wycinek z gazety z 1929 roku (Gazeta Cieszyńska), w którym opisywane są protesty rolników przeciwko montażom masztów radiowych.

Radio gazeta cieszyńska

Odbiegłem delikatnie od tematu tego tekstu, ale najwyraźniej musiałem zabrać głos w dyskusji na temat 5G i "efektów" tej sieci. Wracając jednak do wątku - Qualcomm pod koniec ubiegłego roku zaprezentował procesor Snapdragon 765, który własnie teraz debiutuje w najnowszych telefonach. Firma jednak nie zwalnia, bo właśnie zaprezentowano nowy procek o jeszcze większych możliwościach: Snapdragon 768G 5G.

Apple Glasses w przyszłym miesiącu? To całkiem prawdopodobne

Co takiego niesamowitego jest w niewiele młodszym modelu mobilnego procesora? Przede wszystkim większa wydajność nie tylko samego procka, ale przede wszystkim grafiki. Poprzedni model, 865 posiadał obsługę 5G, jednak była to swego rodzaju obsługa w stylu znanych parę lat temu "HD Ready" - do 5G niezbędny był zewnętrzny modem. Snapdragon 768G 5G posiada natomiast wbudowany modemSnapdragon X52 (choć ta opcja była już w modelach 765) 5G.

Snapdragon 768G 5G - jeszcze większa wydajność

Producent twierdzi, że wydajność GPU w przypadku modelu 768G 5G wzrosła o około 15 procent. Szybkość procesora skoczyła natomiast z 2,4 GHz do 2,8 GHz. Nowy procesor otrzymał podobnie jak poprzednik model Snapdragon X52

Snapdragon 768G 5G ma zadebiutować w telefonach marki Xiaomi. Chodzi dokładnie o model Redmi K30 5G. Na razie nie wiadomo, czy i kiedy inni producenci skorzystają z nowych procesorów od Qualcomm.

źródło: TheVerge

Wieści z Rozładowani.pl