Pula nowych geodomen powiększa się - tym razem Bruksela z własnym rozszerzeniem
Pula nowych geodomen powiększa się - tym razem Bruksela z własnym rozszerzeniem

Opublikowano 4 lata temu -


Temat domen ostatnio na blogu mówiąc delikatnie zaniedbałem, a działo się ostatnio naprawdę wiele. Obiecuje to zmienić, gdyż już w zanadrzu mam przygotowanych kilka smaczków. Ostatnio sporo premier domen związanych z konkretnymi lokalizacjami. Nie tak dawno wystartowały końcówki związane z dużymi stolicami, takimi jak .PARIS czy .MOSCOW, które można rozpatrywać w aspekcie niewielkich sukcesów (czytaj: Nowe domeny .PARIS, .MOSCOW i .МОСКВА już w sieci, wyniki zaskakują). Paryska domena zyskała chwilę po swojej premierze ponad 11 tys. sztuk, zaś moskiewski odpowiednik niespełna 4 000 sztuk. Od tego czasu minęło 1,5 miesiąca, gdzie suma tej pierwszej wynosi niemal 15k, drugiej nieco lepiej, bo aż ponad 13k sztuk.

Pula wszystkich geodomen systematycznie rośnie, największą popularnością cieszy się jednak .BERLIN. Wśród najpopularniejszych końcówek znajdziemy takie pozycje jak: .LONDON, .NYC, .SCOT czy chociażby .TOKYO. Teraz do tego zestawu dołącza reprezentant kolejnej europejskiej stolicy - .BRUSSELS, ale nie tylko. Wraz z nią wystartowała jeszcze jedna belgijska domena .VLAANDEREN, reprezentująca rejon o nazwie Flandria. Co ciekawe, po starcie obie domeny odnotowały bardzo zbliżone zainteresowanie, osiągając kolejno 3582 i  3553 sztuk. Ilość nie zachwyca i raczej nie ma mowy o zdobyciu rankingu w zestawieniu najpopularniejszych nowych geodomen, jednak powstaje kolejna alternatywa dla lokalnych użytkowników, co z pewnością cieszy. Więcej informacji o tej domenie możecie znaleźć na dedykowanej stronie.

Z pierwszych, popularniejszych domen, funkcjonują takie nazwy jak np.: resto.brussels - serwis związany z gastronomią, czy nucleus.brussels - serwis hostingowy. Gdybyście chcieli się skusić na własną domenę, z tym konkretnym rozszerzeniem, przyjdzie Wam wydać $40, co na tle konkurencji tanio nie jest (wg. serwisu 101domain). Zawsze przy tej okazji wpisów o geodomenach, po cichu liczę, że w końcu pojawi się polski reprezentant, .GDANSK?