PS5. Zobacz, jak wyglądać będą pudełka gier do konsoli nowej generacji od Sony

PS5. Zobacz, jak wyglądać będą pudełka gier do konsoli nowej generacji od Sony

Opublikowano 10.07.2020 12:39 -


Na konsolę Sony PS5 musimy jeszcze trochę poczekać, ale coraz więcej zostaje ujawniane w ostatnich tygodniach. W czerwcu Sony wreszcie zaprezentowało wygląd nowej konsoli PS5, a także pokazano niektóre z gier, jakie pojawią się na piątkę.

Wczoraj jednak na blogu PlayStation opublikowano zdjęcia pudełek gier do konsoli PS5. Każda generacja ma swój styl i swoje “opakowanie”, zobaczcie, jak wyglądają pudełka do PS5:

Jak widzicie w porównaniu z PS4 tutaj zmienił się kolor górnego paska. W czwórce mieliśmy do czynienia z niebieskim paskiem i białym logo PS4, w PS5 otrzymaliśmy biały pasek i czarne logo. W redakcji zastanawiamy się, jak wyglądałby projekt z odwróconymi kolorami: czarny pasek i białe logo.

PRZYSZŁOŚĆ NA HORYZONCIE, CZYLI DESIGN PS5

O designie wiem tyle, co kot napłakał, ale dla mnie nowa konsola od Sony wygląda rewelacyjnie. Tak właśnie wyobrażałbym sobie 10-20 lat temu konsole przyszłości. Poprzednie modele stawiały na minimalizm, no może poza PS3, która coś więcej niż skromny wygląd jednak wnosiła. W przypadku PS5 również nie ma fajerwerków i nie zrobiono z konsoli choinki obwieszonej bajerami. Mimo to konsola wygląda futurystycznie.

CENA NIE GRA ROLI

Dobrze, przyznam, że jakaś górna granica jest na pewno w mojej głowie, bo 15 tysięcy za plejaka z cyfrą pięć raczej bym nie dał, ale pojawiające się w przeciekach kwoty sięgające 900 dolarów są do przełknięcia jak za to, co otrzymamy w zamian:

  • Procesor: 8x rdzeń Zen 2 3.5 GHz
  • Grafika: 10.28 RFLOPs, 36 CUs 2.23 GHz
  • RAM: 16GB GDDR6
  • Dysk: autorski 825GB SSD
  • Napęd: 4K Ultra HD

DWIE WERSJE PS5 NA DZIEŃ DOBRY!

Tak, konsola Sony PS5 będzie dostępna w dwóch wersjach. Przynajmniej na początku. Otrzymamy wybór: albo wersja z czytnikiem płyt, albo tylko wersja digitalowa. Cena zapewne będzie się różnić, oby serwery wytrzymały.

źródło: playstation.com

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację