Najnowsza konsola Sony zadebiutowała na rynku 12 listopada 2020 roku. Od początku zainteresowanie konsolą było na tyle duże, że japońska firma nie potrafiła nadążyć z produkcją.

Oczywiście nie pomógł wpływ pandemii, która wciąż opóźnia dostawy kolejnych sztuk. Zakup PS5 w cenie rekomendowanej przez producenta graniczy obecnie z cudem.

R E K L A M A

Trudno dostępny jest też Xbox Series X. Ludzie, nie mogąc kupić nowego PS5, zwrócili się do konkurencji, której konsole również w niedługim czasie zniknęły z półek. Tak więc znajdujemy się w momencie, w którym sama dostępność jednej z najnowszych konsol w cenie zbliżonej do normalnej jest jak promocja. Sony jednak nie wydaje się być tym szczególnie wzruszone i spokojnie odnotowuje kolejne rekordy.

pad do ps5

Świetny wynik sprzedażowy PS5

Japoński magazyn „Famitsu” szacuje, że w samej Japonii sprzedano już ponad milion egzemplarzy PS5. Konsola nowej generacji potrzebowała do osiągnięcia takiego wyniku nieco ponad 9 miesięcy po premierze. To rezultat lepszy od PS4, której zajęło to prawie 2 miesiące dłużej. Do 5 września 2021 PS5 sprzedało się w liczbie 1 012 656 sztuk, z czego tylko nieco ponad 16% kupujących wybrało wersję bez napędu.

Mimo ogromnego potencjału sprzedażowego, problemy z dostępnością nie pozwoliły pobić najnowszej konsoli Sony wyniku osiągniętego przez PlayStation 3. Ta pozostaje niedoścignięta, nawet przez PS5. Przekroczenie miliona konsoli PS3 zajęło zaledwie 8 miesięcy.

Jak wiadomo, przez większość czasu PS3 znacznie przegrywało walkę z Xboksem 360, ale po świetnym PlayStation 2 następca z góry był już skazany na sukces. Kto wie, gdyby Japończykom udało się lepiej uporać z problemami produkcyjnymi, może by osiągnięto pułap miliona w przypadku PS5 dużo szybciej.

Zobacz także:

Czy Sony wspomni o sukcesie sprzedażowym PS5?

W czwartek o godzinie 22:00 polskiego czasu na kanałach PlayStation w serwisach Twitch i YouTube odbędzie się transmisja z wyczekiwanego PlayStation Showcase. Możemy spodziewać się prezentacji nowych gier na PS5 – społeczność typuje nowe materiały na temat takich tytułów jak „God of War: Ragnarok” czy „Horizon: Forbidden West”.

Sony może zdecydować się też na wzmiankę o świetnej sprzedaży PS5. Tak po prostu, żeby jeszcze bardziej nakręcić sprzedaż konsol. Oczywiście kiedy już będą normalnie dostępne do zakupu.


Posłuchaj nas!