Comiesięcznie przekazywane subskrybentom usługi PS Plus tytuły wzbudzają za każdym razem mieszane uczucia. Obrywa się przede wszystkim grom niezależnym, których niskie nakłady finansowe uniemożliwiają realizację projektów w skali takiej, jak AAA. Śledząc komentarze w sieci łatwo odnieść wrażenie, że w abonamencie Playstation ludzie liczą głównie na wielkie tytuły i często nie doceniają ciekawszych, choć rzeczywiście dużo mniejszych projektów. W tym miesiącu jednak nawet malkontenci powinni być zadowoleni.

„The Surge” to soulslike’owy tytuł rozgrywający się w technologicznie zaawansowanym świecie. Zważając na fakt, że niedawno miejsce miała premiera „Sekiro: Shadows Die Twice” wybór PS nie dziwi. Wierzę, że nowa gra twórców „Dark Souls”, przynajmniej na jakiś czas, pobudzi znowu zainteresowanie gatunkiem.

R E K L A M A

Drugim tytułem dodanym w tym miesiącu do plusa jest „Conan Exiles”. Survival to kolejny typ rozgrywki, który ostatnimi czasy święci spore triumfy. Zaczynanie z niczym, gromadzenie surowców, budowanie kolejnych domów czy warsztatów, by ostatecznie wygrać rywalizację z wrogiem — wszyscy dobrze znamy ten vibe.

Zadowoleni? Rozczarowani? U mnie trochę smuteczków, bo „The Surge” znalazł się w bibliotece wcześniej, a nie było jeszcze okazji go ograć. Ci jednak, którzy bardziej przemyślanie planują swoje zakupy, powinni się cieszyć.

Mamy zatem ostatnią szansę na pobranie pozycji z poprzedniego miesiąca:

  • Call of Duty: Modern Warfare Remastered – PS4
  • The Witness – PS4

Posłuchaj nas!