Kwiecień 2019 to kolejny miesiąc, w którym użytkownicy Playstation 3 będą musieli obejść się smakiem i z zazdrością spoglądać na właścicieli konsol wyższej generacji. Aktualna zapowiedź gier „w plusie” dedykowana jest już bowiem tylko graczom z PS4. Co do samych tytułów to są powody do radości.

Comiesięcznie przekazywane subskrybentom usługi PS Plus tytuły wzbudzają za każdym razem mieszane uczucia. Obrywa się przede wszystkim grom niezależnym, których niskie nakłady finansowe uniemożliwiają realizację projektów w skali takiej, jak AAA. Śledząc komentarze w sieci łatwo odnieść wrażenie, że w abonamencie Playstation ludzie liczą głównie na wielkie tytuły i często nie doceniają ciekawszych, choć rzeczywiście dużo mniejszych projektów. W tym miesiącu jednak nawet malkontenci powinni być zadowoleni.

„The Surge” to soulslike’owy tytuł rozgrywający się w technologicznie zaawansowanym świecie. Zważając na fakt, że niedawno miejsce miała premiera „Sekiro: Shadows Die Twice” wybór PS nie dziwi. Wierzę, że nowa gra twórców „Dark Souls”, przynajmniej na jakiś czas, pobudzi znowu zainteresowanie gatunkiem.

Drugim tytułem dodanym w tym miesiącu do plusa jest „Conan Exiles”. Survival to kolejny typ rozgrywki, który ostatnimi czasy święci spore triumfy. Zaczynanie z niczym, gromadzenie surowców, budowanie kolejnych domów czy warsztatów, by ostatecznie wygrać rywalizację z wrogiem — wszyscy dobrze znamy ten vibe.

Zadowoleni? Rozczarowani? U mnie trochę smuteczków, bo „The Surge” znalazł się w bibliotece wcześniej, a nie było jeszcze okazji go ograć. Ci jednak, którzy bardziej przemyślanie planują swoje zakupy, powinni się cieszyć.

Mamy zatem ostatnią szansę na pobranie pozycji z poprzedniego miesiąca:

  • Call of Duty: Modern Warfare Remastered – PS4
  • The Witness – PS4