W zeszłym tygodniu Sony, jak to ma w zwyczaju, ogłosiło gry, które w lipcu za darmo będą mogli pobrać aktywni subskrybenci usługi PS Plus. Tym razem wybór padł na Horizon Chase Turbo i Pro Evolution Soccer 2019. W ostatniej chwili Sony zmieniło jednak zdanie.

Do dodania do PS Plus w lipcu PES 2019 miałem ambiwalentne odczucia. Jest to świetna gra, dla której w tym roku Kubula olał Fifę. Jest to też niestety gra, którą już mam, więc w tym miesiącu odpadłaby mi jedna gra, którą mógłbym pobrać w ramach mojej subskrypcji PS Plus. Z drugiej jednak strony PES 2019 nie jest tak popularny, jak Fifa 19 i znalezienie przeciwnika, w trybie online, pod koniec sezonu jest bardzo trudne. Dodanie gry do PS Plus na pewno znacząco zwiększyłoby ilość graczy, co pozytywnie przeniosłoby się na zadowolenie użytkowników. Byłaby też to świetna promocja, tuż przed premierą PES 2020.

Tak się jednak nie stało, bo Sony bodaj pierwszy raz w historii, wycofało się z wcześniej zaprezentowanych tytułów. Właściwie z jednego, z PES 2019. Horizon Chase Turbo pozostaje jedną z gier, które w lipcu za darmo będą mogli pobrać subskrybenci PS Plus. Drugą jest Detroit: Become Human w Cyfrowej Edycji Specjalnej.

R E K L A M A

Horizon Chase Turbo

Horizon Chase Turbo to ulepszona wersja gry Horizon Chase znanej z urządzeń mobilnych. Gra jest nawiązaniem do klasycznych 16-bitowych ścigałek. W porównaniu z wersją mobile grę mocno rozbudowano, poprawiając grafikę i dodając sporo nowych funkcji, między innymi split-screen, który świetnie sprawdzi się na imprezach.

Detroit: Become Human w Cyfrowej Edycji Specjalnej

Detroit: Become Human w Cyfrowej Edycji Specjalnej to przygodowa gra od Quantic Dream, przygotowana w formie interaktywnego filmu, której akcję osadzono w przyszłości. Ogromną rolę w grze odgrywają decyzje gracza, które mogą znacznie zmienić fabułę. Gra zadebiutowała na PS4 również w maju zeszłego roku i zebrała całkiem niezłe recenzje. Dodatkiem do Edycji Specjalnej jest gra Heavy Rain, która byłą już w PS Plus w lipcu zeszłego roku.

Detroit: Become Human to gra, którą z pewnością sprawdzę. A Tobie jak podobają się propozycje Sony na ten miesiąc? Żałujesz, że w ostatniej chwili wycofano się z PES 2019?