Jest na świecie kilka gier, które mimo upływu lat wciąż kuszą nowych graczy. Jedną z nich jest The Last of Us, w które już w październiku bez dodatkowych opłat będę mogli ogrywać abonenci usługi Playstation Plus.

Widać, że Sony bardzo wzięło do siebie zażalenia użytkowników, którzy wytykali firmie słaby dobór tytułów w PS+. Wielu abonentów narzekało na udostępnianie przede wszystkim tytułów mniejszych, nierzadko indie, nieznanych w mainstreamie. Przyznaję, że lubiłam tę poprzednią strategię Sony, która pozwoliła mi odkryć wiele ciekawych gier. Nowe podejście jest może sensowniejsze z perspektywy finansowej — jak się wydaje niektórym graczom — oraz pewniejsze, jeżeli chodzi o potencjalne zadowolenie użytkowników, ale dla mnie oznacza tylko tyle, że częściej otrzymuje gry, które i tak mam już w swojej kolekcji.

psplus

Tak jest np. z The Last of Us właśnie. Chociaż dotąd nie zdecydowałam się jeszcze na poznanie dobrze tego tytułu, to od jakiegoś czasu pyszni się już w domowej kolekcji płyt. Nie wiem, czy trzeba przedstawiać komuś grę, która przez wielu uważana jest za najlepszą pod względem fabularnym produkcję na świecie, ale na wszelki wypadek podrzucam wam opis:

R E K L A M A

W złowrogim, postapokaliptycznym świecie Joel i Ellie, którzy spotkali się w tragicznych okolicznościach, muszą na sobie polegać, by przetrwać ogromnie niebezpieczną podróż przez to, co zostało z USA.

Już w lutym 2020 roku do sprzedaży trafi druga odsłona tytułu. Warto więc przygotować się na ten moment i poznać historię z pierwszej części.

A co jeszcze w październiku w PS+? Coś dla fanów rozgrywek sportowych, czyli MLB The Show 19! Obawiam się jednak, że w Polsce, z racji marnego zainteresowania baseballem, tytuł ten nie wzbudzi większych emocji.

Weź udział w niesamowitym pojedynku baseballowym pomiędzy pałkarzem a miotaczem. Rozegraj szybki mecz, zanurz się w pełnym trybie RPG lub zmierz się z graczami z całego świata w rywalizacji online, wcielając się w obecne i przeszłe legendy MLB. Poznaj najlepszą stronę baseballu. Witaj w The Show™.

Gry będą dostępne do pobrania od 1 października do 4 listopada 2019.

Źródło: Blog Playstation