Przywitajcie gorąco nasze nowe redaktorki

Opublikowano 3.10.2017 20:58 Aktualizacja: 4.10.2017 15:16 - 3


Pod koniec sierpnia ogłosiliśmy rekrutacje, co by zwiększyć możliwości przerobowe naszego zespołu. Zgłoszeń pojawiło się naprawdę wiele, było zdecydowanie w czym przebierać. Z tej rekrutacji wyłoniliśmy już dwie nowe członkinie naszego zespołu, a to jeszcze nie koniec.

Bardzo miło robi się na serduszku, kiedy dopiero ktoś uświadamia Cię o tym, że DailyWeb idzie do przodu. Przez to, że codziennie z uporem maniaka śledzę statystyki, szukam sposób, by je ciągle zwiększać, gubię ciągle moment, kiedy robimy progres. Często to właśnie ktoś z zewnątrz, uświadamia mnie, że rośniemy w siłę, tuż po tym jak porównam statystyki rok do roku, lub nawet tak prozaiczną rzecz - jak ilość zgłoszeń do naszej rekrutacji.
>Nasz zespół na przestrzeni ewoluował wielokrotnie. To w zasadzie zupełnie normalna rzecz, w końcu obowiązki DailyWebowe trzeba łączyć z obowiązkami zawodowymi i życiem prywatnym, a to nie jest łatwo. Wiele ludzi, którzy z nami tworzyli dłużej lub krócej DW wypalało się, brakowało czasu, determinacji, a z niektórymi pożegnaliśmy się sami. Cieszy mnie jednak niezmiernie, że nasz trzon przez te wszystkie lata pozostaje niezmienny.

W ostatnich rekrutacji otrzymaliśmy niespełna 30 zgłoszeń. Większość bardzo konkretna, od osób ze świetnym, nawet dziennikarskim CV. Pomyśleć, że na początku męczyłem znajomych, co by wystąpili chociaż gościnnie ;-)

Oczywiście nie zabrakło zgłoszeń także tych dziwnych. Część osób otrzymała informacje zwrotną, że dziękujemy za udział, ale nie jesteśmy zainteresowani współpracą. Do tej pory zachodzę w głowę, po co się zgłaszać, jeśli nie wykonało się zadania rekrutacyjnego, które było clue całego zgłoszenia?

Na szczęście wyłoniliśmy krótką listę osób, które zapowiadały się wybornie, a także jeszcze krótszą listę rezerwowych. Przez ostatni miesiąc z pewnością odnotowaliście większą ilość wpisów gościnnych, o tematyce przeróżnej. To był okres próbny dla 4 naszych kandydatek, z których ostatecznie wyłoniliśmy 2. Miło mi przedstawić Katarzynę Mróz i Paulinę Wichrowską, które od teraz będą zasilały nasz zespół, póki co jako pomoc, a docelowo staną się trzonem naszego DailyWebowego zespołu. Co by przybliżyć sylwetki naszych koleżanek, kilka słów bezpośrednio od samych zainteresowanych.

Kasia eM zdjecie

Na co dzień zajmuje się reklamą programmatic i zagadnieniami monetyzacji stron internetowych. Od 3 lat związana jest ze środowiskiem startupów w Hamburgu. Lubi pisać, więc w wolnych chwilach tworzy teksty marketingowe i tłumaczy artykuły branżowe. Zafascynowana reklamą, nowymi mediami, technologią użytkową, a od niedawna także pięknym designem (zwłaszcza tym w polskim wydaniu). Nie wyobraża sobie dania bez kubka dobrej, mocnej kawy i porządnej prasówki. Wrodzony instynkt łowcy zaspokaja wyszukując tanich biletów lotniczych i kolejowych. W podróży czyta książki i ogląda seriale – ma słabość do dobrych kryminałów i biografii. Dzieli życie z rasowym nerdem, więc chcąc nie chcąc wie (niemal) wszystko o przewadze PS4 nad Xboxem One, kultowych grach Nintendo z przełomu lat 80. i 90.oraz najważniejszych postaciach uniwersum DC.

Paulina Wichrowska

 Zawodowo social media wizzard. Dzień zaczyna tradycyjnie - od prasówki i mediów społecznościowych. Absolwentka kognitywistyki - kierunku, który mało kto potrafi wymawiać oraz reklamy i promocji. Z pasją śledzi wszystkie duże festiwale związane z reklamą w nadziei, że się tam kiedyś znajdzie. Prywatnie fanka gorącej kawy o poranku, kryminałów i naprawdę dobrych seriali.

Przez ostatni miesiąc już kilka tekstów dziewczyny napisały, wszystkie możecie zobaczyć na ich podstronie: Katarzyna Mróz, Paulina Wichrowska. Ogromnie się cieszę na obecność dziewczyn w naszym zespole, bo będzie to z korzyścią również dla Was Drodzy Czytelnicy. Systematycznie zasilamy nowymi siłami nasze spektrum tematyczne, które poruszamy na DailyWeb.

Dodatkowo mamy jeszcze dwie osoby, które sprawdzamy, możecie obserwować ich po wpisach gościnnych. Ich los jeszcze nie jest znany, ale liczę, że im się uda. Z kolejnych kroków, co do których poczyniliśmy już przygotowania, tuż po powiększeniu naszego zespołu - będzie mocna optymalizacja naszego serwisu, by przypodobać się Google jeszcze bardziej. A jak czas pozwoli, to wrócimy do naszego tajnego planu, który w założeniach ma przynieść rewolucję w bliskiej nam branży.

Tymczasem przywitajcie proszę dziewczyny gromkimi brawami, a za pozostałych trzymajcie kciuki. Za nas zresztą też :-)

Wieści z Rozładowani.pl