Przywiązaliście się do niebieskiej strzałki w Google Maps?
Przywiązaliście się do niebieskiej strzałki w Google Maps? Mam złe wieści..

Opublikowano 10 miesięcy temu -


Z tego, co obserwuję, to ludzie nie za bardzo lubią zmiany. Jeśli już się do czegoś przywiązujemy a to zmieni kształt lub miejsce trudniej jest nam się przyzwyczaić. Google Maps postanowiło wyeliminować właśnie taką z pozoru małą drobnostkę - niebieską strzałkę, która do tej pory wskazywała nam drogę w czasie podróży.

Niebieską strzałkę, która przesuwa się wraz z naszym przemieszczaniem się - niezależnie od formy - zna chyba każdy, kto kiedykolwiek korzystał z map Google. Nie jest to jakaś fascynująca funkcja - po prostu wskaźnik naszego położenia. Nie przyszło Wam jednak na pewno do głowy, by... na nią kliknąć.

Google postanowiło nieco uatrakcyjnić podróż i jednocześnie swoją identyfikację wizualną dodając ten mały element wystroju do aplikacji - przynajmniej na iOS.

Pojazdy do wyboru są obecnie tylko 3 i wyglądają jak zbudowane z klocków LEGO, ale nie wymagajmy zbyt wiele na początku. Pamiętajmy jednak o włączeniu nawigacji - bez tego nie zobaczymy absolutnie nic.

Czym dysponujemy?

Jak to określa sam GOOGLE - stylowy sedan:

Szybki SUV:

oraz ponadczasowy pickup:

Samochód możemy w każdej chwili oczywiście zmienić. Możemy też, w zależności od ułożenia mapy podziwiać auta z każdej możliwej strony. Możemy również wrócić do naszej ulubionej niebieskiej strzałki lub zmienić auto na inne (z trzech dostępnych). Obecne modele nie wyglądają realistycznie - nie mają drzwi i podczas postoju zachowują się dość dziwnie. Prawdopodobnie nadal trwają prace nad udoskonaleniem tej funkcji. Kto wie - jeśli auta będą wyglądały bardziej realistycznie może jazda stanie się bardziej przyjemna?