Przyszłość staje się faktem! US Navy pokazuje nagranie broni laserowej, która strąca drona

Opublikowano 27.05.2020 10:02 -


Przyznaję, że na mnie wideo, które zaraz obejrzycie, robi ogromne wrażenie. Do tej pory tego typu technologie można było oglądać jedynie w hollywoodzkich filmach. Owszem, wszyscy wiedzieli, że świat pracuje nad bronią laserową, ale teraz widzimy realną broń, która niszczy drona.

Nagranie zostało opublikowane przez US Navy, czyli Marynarkę Wojenną Stanów Zjednoczonych. Zestrzelenie odbyło się w ramach testów, a nie w rzeczywistej walce.

Broń laserowa została zamontowana na pokładzie USS Portland, a testów i zestrzelenia dokonano 16 maja 2020.

W serwisie news.usni.org możemy przeczytać wypowiedź kapitana marynarki wojennej USA, Karrey'go Sandersa:

"Przeprowadzając zaawansowane testy na morzu na bezzałogowych statkach powietrznych i małych statkach, zdobędziemy cenne informacje na temat możliwości systemu uzbrojenia laserowego Solid State przeciwko potencjalnym zagrożeniom. Dzięki tej nowej zaawansowanej funkcji redefiniujemy wojnę na morzu dla marynarki wojennej".

Broń została opracowana przez Northrup Grumman i bez problemu można ją zamontować na statkach USS Navy. Jest to jeden z pierwszych elementów całej serii laserowych technologii, które Stany Zjednoczone będą testować, a przede wszystkim wdrażać w najbliższych latach. Karrey Sanders dodaje:

"System Solid State Laser Weapons System to wyjątkowa funkcja, którą USS Portland może przetestować i obsługiwać dla marynarki wojennej, torując jednocześnie drogę dla przyszłych systemów uzbrojenia".

Broń laserowa - czy tak wygląda przyszłość?

Wszyscy wiemy, jak bardzo wynalezienie broni atomowej zmieniło świat i wprowadziło nowy porządek. Czy stworzenie broni laserowej, znanej do tej pory z filmów science-fiction będzie kolejnym dużym krokiem, który zrewolucjonizuje świat? Przekonamy się w najbliższych latach.

źródło: news.usni.org

Wieści z Rozładowani.pl