Wszystko odbyło się w klinice Rabin Medical Center w Petah Tikva w Izraelu. Za projekt sztucznej rogówki CorNeat KPro odpowiada wynalazca i współzałożyciel firmy, dr Gilad Litvin.

Sztuczna rogówka nadzieją dla niewidomych?

Powodzenie takiego przeszczepu może być nadzieją dla milionów ludzi na całym świecie. Operacja odbyła się bez żadnych komplikacji, a pacjent już po zdjęciu bandażów był w stanie czytać tekst i rozpoznać znajomych. Za cały zabieg odpowiadała profesor Irit Bahar, kierownik oddziału okulistycznego w Rabin Medical Center.

„Zabieg był prosty, a wynik przerósł wszelkie nasze oczekiwania. Moment, w którym zdjęliśmy bandaże, był emocjonalny i znaczący. Takie chwile są wypełnieniem naszego powołania jako lekarzy. Jesteśmy dumni z bycia w czołówce tego ekscytującego i znaczącego projekt, który niewątpliwie wpłynie na życie milionów”.

-powiedziała Bahar.

Wynalazca CorNeat KPro dr Gilad Litvin, powiedział:

„Odsłonięcie pierwszego wszczepionego oka i przebywanie w tym pokoju w tym momencie było surrealistyczne. Po latach ciężkiej pracy widok kolegi z łatwością wszczepiający CorNeat KPro i obserwowanie, jak inny człowiek odzyskuje wzrok, następnego dnia było elektryzujące i poruszające emocjonalnie, w pokoju było dużo łez”.

źródło: israelhayom.com