Przyszła moja karta Revolut - koniec dodatkowych opłat przy walutach

Przyszła moja karta Revolut – koniec dodatkowych opłat przy walutach

Opublikowano 25.08.2017 9:07 - 18


Bardzo głośno (szczególnie na twitterze) jest ostatnio o karcie Revolut, która poniekąd zrobiła rewolucję wśród płatności międzywalutowych (w tym PLN).

Co to jest?

Revolut to aplikacja mobilna (nie można zalogować do panelu konta przez komputery) dostępna na urządzenia Android oraz iOS. Do konta możemy otrzymać kartę Mastercard (koszt 9 zł w standardowej wysyłce), ale możemy ograniczyć się tylko do karty wirtualnej.

O co chodzi?

Revolut umożliwa płatności na całym świecie za pomocą karty wykorzystując tzw. kurs międzybankowy. Jaki jest profit dla zwykłego Kowalskiego? Omijamy wszystkie dodatkowe opłaty (spread). Korzystanie z tego typu karty jest tańsze niż przewalutowanie w kantorach czy bezpośrednio na koncie bankowym ze złotówek.

No dobra, ale skąd system będzie wiedział, że chce płacić teraz w Euro? Revolut to tak naprawdę multikonto. Posiadamy jedną kartę, na którą możemy dodać konta w konkretnych walutach np. z Euro, Dolary, Złotówki, Korony szwedzkie itd. Każde z tych kont możemy zasilić dowolną kwotą i voilà zapłacić w tej walucie.

Z takich ciekawostek podobno ma się pojawić wsparcie dla Apple Pay oraz kryptowaluty bitcoin. Przypominam, przekonwertowanie waluty odbywa się bez spreadu :) .

Kartę Revolut można błyskawicznie doładować za pomocą metody Top-up. Doładowanie za pomocą karty debetowej jest darmowe. Natomiast użycie karty kredytowej obciąży nasze konto 1% prowizją. Płynnie przechodzimy do kosztów.

Koszta

Revolut w wersji podstawowej jest darmowy. Konto premium to koszt 29,99 zł miesięcznie.

Wersja podstawowa i jej limity miesięczne:
– wymiana do 20000 zł (powyżej tej kwoty 0,5% prowizji),
– wypłata z bankomatu do 800 zł (powyżej tej kwoty 2% prowizji),
– przelewy i płatności kartą (bez ograniczeń),
– i tak jak wspomniałem koszt fizycznej karty to 9 zł.

Wersja premium oferuję:
– darmowe bankomaty do 1600 zł (powyżej tej kwoty 2% prowizji),
– całodobowe wsparcie,
– darmowa dostawa nowej karty,
– ekspresowe przelewy,
– darmowy ubezpieczenie zdrowotne (tylko UK),
– specjalne oferty (wkrótce).

Ja sam wybrałem wersję darmową, ponieważ kartę będę wykorzystywać tylko podczas podróży, zakupów online oraz jeśli już się pojawi taka możliwość do płatności Apple Pay (o ile nie zablokują jej na terenie Polski). Karta doszła do mnie w około 3 dni i była zapakowana w bardzo pomysłowe opakowanie.
Podsumowując, jeśli nie posiadacie karty międzywalutowej, to w 100% polecam. Oferta Revoluta jest naprawdę bardzo atrakcyjna.

BTW. Mają naprawdę świetną aplikację mobilną.

 Revolut.com

Wieści z Rozładowani.pl