Przypięte komentarze w Instagramie dostępne dla wszystkich

Opublikowano 9.07.2020 7:50 -


Instagram wdraża możliwość przypinania komentarzy pod zdjęciami. Dzięki tej funkcji właściciele profili na Instagramie będą mieli większą kontrolę nad tonem wypowiedzi pod zdjęciami i wideo. 

Hejt, liczne zaczepki, obraźliwe wypowiedzi, czy nawet molestowanie, to sytuacje, które są codziennością w komentarzach na Instagramie. Po jednej stronie wzburzona fala hejtu, po drugiej brak narzędzi do walki z nim, powodują, że Instagram zaczął się zmieniać. Podjęto kroki zwalczania negatywnych wypowiedzi do zdjęć i wideo, zarówno wykorzystując sztuczną inteligencję do rozpoznawania tego typu komentarzy, o czym wspomina The Verge, jak i moderacji przez właściciela profilu. Jednym z kroków rozszerzających możliwości zarządzania wypowiedzi pod postami, było wydanie w maju aktualizacji, która umożliwiła użytkownikom masowe usuwanie komentarzy. Teraz udostępniono kolejną funkcję.

Przypięte komentarze na Instagramie

Właściciele profili na Instagramie otrzymują możliwość przypinania komentarzy pod zdjęciami i wideo. Użytkownik, chcąc uwydatnić pozytywny ton wypowiedzi i interakcji, może pod swoją publikacją przypiąć 3 wybrane przez siebie komentarze. Aby to zrobić, wystarczy wybrać odpowiedni komentarz i przesunąć po nim palcem w lewą stronę. Wtedy pojawią się możliwości odpowiadania oraz raportowania. Wśród nich będzie także możliwość przypięcia komentarza oznaczona charakterystyczną ikoną pinezki. O nowej funkcji mogą także informować powiadomienia wewnątrz aplikacji. 

instagram komentarze

Przypięte komentarze jako referencje

Przypinanie komentarzy możliwe jest do wykorzystania nie tylko w celu nadania pozytywnego tonu wypowiedzi, marginalizowania negatywnych słów, czy walki z molestowaniem w komentarzach. To także ciekawa propozycja dla osób, które publikują zdjęcia i wideo związane ze swoją aktywnością zawodową. Przypiąć można bowiem komentarze stanowiące referencje od uczestników bądź klientów. Chociażby po przeprowadzonym specjalistycznym szkoleniu, które są bardzo popularne. 

Przypinanie komentarzy pod zdjęciami i wideo na Instagramie zderzy się teraz z rzeczywistością, a nie testami w wąskim gronie użytkowników. Nie jest to funkcja hiper walcząca z negatywnym tonem wypowiedzi, jak zakładają przedstawiciele Instagrama. Jednak każdy krok, nawet najmniejszy, aby przeciwstawiać się takim działaniom, jest bardzo ważny. Mam nadzieję, że nie zawiedzie tu czynnik ludzki i nowa funkcja będzie dobrze wykorzystywana przez użytkowników. 

Źródło: Engadget

Wieści z Rozładowani.pl