LinkedIn wielokrotnie kopiuje zawartość schowka w iOS 14, doniósł jeden z użytkowników Twittera. Przedstawiciel portalu wskazuje na błąd i informuje, że pojawi się aktualizacja.

Newsów na temat kopiowania zawartości schowka w iOS 14 nie ma końca, a spodziewam się kolejnych. W środę Jakub informował Was o tym, jak TikTok odczytuje dane ze schowka, a teraz pojawiła się kwestia aplikacji LinkedIn oraz Reddit.

LinkedIn odczytuje zawartość schowka

Serwis ZDNet podaje, że jeden z użytkowników Twittera Donald Morto opublikował nagranie pokazujące, jak aplikacja LinkedIn wielokrotnie odczytuje i wkleja zawartość schowka. Załączony film pokazuje wklejanie zawartości uniwersalnego schowka z systemu macOS.

Jest odpowiedź przedstawiciela LinkedIn

O komentarz do tej sprawy serwis poprosił Errana Bergera, VP Engineering of Consumer Products w LinkedIn. Stwierdził on, że LinkedIn nie przechowuje i nie udostępnia zawartości schowka użytkowników. Erran Berger wskazał, że zaistniała sytuacja jest błędem, a nie celowym działaniem. Zapowiedział także aktualizację aplikacji. Ponadto wytłumaczył, że aplikacja przeprowadza porównanie zawartości schowka z tym, co użytkownik chciał napisać.

Reddit też odczytuje schowek

Ten sam użytkownik Twittera doniósł, że również aplikacja Reddit odczytuje zawartość schowka, o czym informuje serwis The Verge. Przedstawiciel Reddita również zapowiedział stosowną poprawkę oraz zapewnił, że aplikacja nie przechowuje i nie przekazuje zawartości schowka.

iOS 14, który ma być udostępniony wszystkim użytkownikom jesienią tego roku, aktualnie jest w wersji beta. Wiele osób zdecydowało się na jego instalację. Oprócz opinii na temat zmian, które zaszły w systemie, co chwila pojawiają się informacje na temat schowka i kopiowaniu jego zawartości przez poszczególne aplikacje. Skoro już mamy taki wysyp informacji na ten temat, co przyniesie publiczna beta tego systemu, która ma się niebawem pojawić?

Na pewno jedno, kolejne newsy o kopiowaniu zawartości schowka. Przedstawiciele Apple podczas tegorocznego WWDC mówili o kwestiach prywatności w ich systemach. Powyższe kwestie nie uderzają w Apple, a w twórców aplikacji, którzy będą musieli sprawdzić kod swoich aplikacji i je zmodyfikować pod kątem ewentualnego pobierania danych, które są w schowku.

Źródło: ZDNet / The Verge