Przygotujcie się na żer

Przygotujcie się na żer

Opublikowano 16.04.2018 19:50 -


Do crowdfundingu mam ambiwalentny stosunek. Szanuję dobre pomysły, lubię wspierać te, które uznam za interesujące i ocenię jako możliwe do zrealizowania. Dlatego unikam dopłacania do gier komputerowych, szczególnie do takich, których produkcja nie została nawet rozpoczęta. Natomiast moją słabością zawsze są planszówki…

Trochę tych pudełek już mam. Do najciekawszych zaliczam Zaklinaczy oraz Stworze. Pierwsza produkcja to gra karciana. Dobrze się przy niej bawię, często wykorzystuję ją do budowania własnych historii. Zaklinacze mają to do siebie, że są tytułem niezwykle elastycznym, pozwalającym na stworzenie własnej opowieści z przygotowanego zestawu. Jeżeli ktoś lubi być Mistrz Gry, to Zaklinacze, jako modyfikowalna karcianka, będą idealnym zakupem. Drugi tytuł, Stworze, jest znacznie cięższą grą. Nie jest zły, jest dobry. Niestety, jak wiele nowoczesnych planszówek, posiada bardzo rozbudowaną instrukcję. Dlatego warto najpierw rozegrać jedną partię solo, ponieważ Stworze przewiduje taką możliwość. Ten tytuł to można określić jako planszowa gra przygodowa w klimacie mitologii słowiańskiej. Nie żałuję, że wsparłem tę grę i cieszę się, że 17 kwietnie wystartuje inny projekt. Myślę, że równie ciekawy.

Żercy to karcianka, w której gracze wcielają się w kapłanów starożytnych bóstw. Zadanie mają jedno: zwyciężyć, pokonać przeciwników, za wszelką cenę. Manipulując sytuacją, oszukując swoich przeciwników, realizując skomplikowaną strategię. Z zapowiedzi wynika, że Żercy będą grą kładącą duży nacisk na interakcje pomiędzy graczami. Wspaniale! Dla mnie ten element jest najważniejszy w planszówkach. Rozgrywki wieloosobowe w grach analogowych budzą we mnie znacznie więcej emocji niż najlepszy multiplayer w cyfrówkach. Widzę przeciwnika, zastanawiam się, jak planuje rozegrać następną turę, obserwuję jego kolejne ruchy. To jest kwintesencja planszówek! Po przeczytaniu zasad Żerców myślę, że będą grą nastawioną na konflikt graczy, na ich wzajemne ścieranie się. Żadnej kooperacji, tylko bezpardonowa walka.

Chcecie dowiedzieć się więcej na temat Żerców? Wejdźcie na stronę zbiórki. A jeżeli poczuliście miętę do tego projektu – zastanówcie się nad dokonaniem wpłaty. Moim zdaniem planszówki to, coś, co warto wspierać. A Żercy zapowiadają się ciekawie i oryginalnie.

Wieści z Rozładowani.pl