Ostatnio padło na puchę i już byłem bliski kupna, kiedy przypadkowo znalazłem się w Media Markt. Właśnie w tym markecie zupełnie przypadkowo trafiłem na sekcje z komputerami a tam zupełnie przypadkowo stał Samsung All in One DP700A3D (który wygląda tak). Pełne 23,5″ i powiem Wam jedno – zakochałem się w tym modelu. Nie zdawałem sobie sprawy z tego jak cholernie wygodną sprawą jest dotykowy ekran w Windows 8. Historia zakończyłaby się happy endem gdyby nie jeden mały drobiazg – cena.

Samsung kosztuje bagatela 5 500zł za specyfikację, która nie powala. Sceptyk powie, że żaden AiO nie zachwyca specyfikacja – co oczywiście jest prawdą, ale akurat ten model wypada blado przy kolejnym komputerze, który znalazłem. Mowa o Lenovo B540p (który wygląda tak). Specyfikacja niemal identyczna (lepszy procesor i karta graficzna), a cena? 4000 zł, co daje 1500 zł mniej niż Samsung.

Niestety z Lenovo pojawia się problem z dostępnością, być może zaraz pojawi się kolejny model od L?  Martwi mnie tylko matryca w L, która nie ma żadnego IPSa ani pseudo IPSa jak ma Samsung. Ktoś ma doświadczenia z Was z wcześniej wspomnamym B540p?


Posłuchaj nas!