Przydatne gesty w Androidzie.

Opublikowano 7.11.2017 12:02 Aktualizacja: 7.11.2017 17:41 -


Natrafiłem na filmik na YouTube. Filmik o gestach, jakie są wprowadzone w Pixelu 2. Filmik zrobiony fajnie. Gesty też pokazane fajne. Takie przydatne. Nie będę się rozwodził wiele nad samym filmikiem bo trawa zaledwie sto trzydzieści osiem sekund. Możecie zobaczyć sami poniżej.

Niedawno pisałem o tym, że Android O ma zaledwie 0.2% rynku systemów spod loga zielonego robota. Domyślam się, chociaż żadne oficjalne dane nie są nigdzie dostępne, że udział Pixela 2 jest jeszcze mniejszy. Myślę, że mógłbym się o to nawet założyć. No ale wracając do meritum. Pomyślałem, że przydatne gesty prezentują na filmiku. Sprawdziłem na swoim telefonie (Pixel 1, Android 8.1) i ku mojemu zdziwieniu wszystkie, które nie wymagają Active Edge działają.

Uruchamianie kamery, czy też jej przełączanie za pomocą gestów jest dosyć przydatne. Asystenta Google i tak mało używam, a jeśli już to i tak wzbudzam go magicznym "ok google" więc nie ściska mnie na brak możliwości ściskania mojego telefonu. Widzę tutaj jednak pewną nieścisłość. Nie natknąłem się w żadnych newsach o Androidzie na informacje o wprowadzeniu tych właśnie gestów. Są one prezentowane w sieci jako feature Pixela 2. Jest to takie małe kłamstewko, bądź mocne nagięcie rzeczywistości w celu wyniesienia na piedestał zajebistości Pixela 2? Nie wiem, ale się domyślam.

Tak jak wspomniałem, ja na co dzień działam na Androidzie 8.1. Może ktoś zweryfikować czy te gesty działają też na innych wersjach systemów? Może ktoś ma Nokię lub Samsunga i chciałby się podzielić informacjami o tym, czy te tricki działają, w komentarzach.

Google kłamczuszek tego nam nie powie. A może powinien ;)

Wieści z Rozładowani.pl