Przeszukaj Gmail i Zdjęcia Google z poziomu wyszukiwarki

Przeszukaj Gmail i Zdjęcia Google z poziomu wyszukiwarki

Opublikowano 29.05.2017 10:20 -


Google dodało do swojej wyszukiwarki zakładkę Osobiste. Z jej poziomu przeszukacie swoją skrzynkę pocztową oraz zdjęcia, które trzymacie w chmurze.

Wystarczy, że wpiszecie dowolną frazę i klikniecie w zakładkę Więcej, która znajduje się pod paskiem adresu. Następnie należy wybrać Osobiste i jeśli na Waszym Gmailu lub w zdjęciach, które trzymacie w chmurze, jest zawartość graficzna pasująca do tej frazy, to powinny ukazać się materiały, których szukaliście. Proste, fajne i przydatne.

Przeszukaj Gmail i zdjęcia z poziomu wyszukiwarki
Google zadbało o to, żeby dostęp do zakładki Osobiste nie był utrudniony

Przeszukiwanie Gmaila i zdjęć to świetne rozwiązanie, które sprawia, że ekosystem Google staje się bliższy użytkownikowi i jeszcze bardziej jednolity.

Jak słusznie zauważa The Verge, zakładka działa w bardzo podobny sposób co Mapy, Wiadomości, Filmy czy Grafika. Dzięki temu wyszukiwarka wraz z resztą narzędzi od Google, jawi się coraz mocniej jako osobiste biuro, w którym znajdziemy i zrobimy niemal wszystko. Bez różnicy na jakich systemach działają nasze komputery. Na dobrą sprawę większość rzeczy już teraz wykonujemy bez potrzeby używania dodatkowego oprogramowania. Do coraz bardziej skomplikowanych działań wystarcza Chrome i konto w Google.

Jeśli spojrzeć na to co Google robi od jakiegoś czasu, nie można oprzeć się wrażeniu, że firma wyjątkowo mocno dąży do tego, by na stałe przywiązać nas do swojego ekosystemu. I muszę przyznać, że takimi ruchami świetnie jej to wychodzi. Dąży tym samym do przerzucania jak największych zasobów sieciowych na serwery działające w Mountain View. Co niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwo. Gdyż Google już teraz dyktuje warunki. Jak to będzie wyglądało, kiedy większość naszego ruchu internetowego przeniesie się własnie tam? W momencie, w którym większość witryn już jest w pewien sposób zależna od widzimisię Alphabetu? Na ile sobie pozwolą? Najpewniej staniemy się powoli obywatelami wirtualnego państwa, zarządzanego przez korporację.

Zakładka osobiste w google
Przykład działania zakładki Osobiste w wyszukiwarce Google | Źródło grafiki: The Verge

Porzucę jednak moje dygresyjne czarnowidztwo i podsumuję nowość, która jest po prostu przydatna. Pozwoli na szybsze docieranie do prywatnych treści. Co robi Osobiste funkcją, z której w przyszłości będziemy często korzystali.

Przeszukaj Gmail. Przeszukaj Zdjęcia Google. Przeszukaj Google Drive. Znajdź informację. Do tej pory to wszystko musieliśmy robić na osobnych witrynach. Mocniejsze powiązanie części usług będzie działało z korzyścią dla użytkowników, którzy szybciej dotrą do tego, czego w danej chwili potrzebują.

Autor: Dariusz Filipek

Wieści z Rozładowani.pl