Przesyłanie plików na telefonach z Androidem wzorem Apple AirDrop wycieka na wideo

Opublikowano 27.01.2020 10:11 -


Przesyłanie plików i wymiana danych między urządzeniami to jedna z czynności, której użytkownicy Androida zazdroszczą użytkownikom urządzeń Apple. Oczywiście istnieją sposoby na wymianę danych, ale AirDrop zostawiało je w tyle pod względem szybkości i prostoty. Google ma jednak sposób by uprościć tę czynność i nazwało ją Nearby Sharing.

Niemal od początku istnienia systemu Android był on chwalony za otwartość. Za wielką zaletę uznawano możliwość przesyłania plików między urządzeniami. Apple długo wzbraniało się przed taką funkcją. System iOS w wersji 7 wprowadził funkcję AirDrop, która była o niebo lepsza od Android Beam i jemu podobnych rozwiązań. Google w końcu odrobiło lekcje i chce zaprezentować coś, co będzie odpowiedzią na rozwiązanie Apple.

Google wprowadzi Nearby Sharing

Niedawno mogliśmy przeczytać rewelacje o tym, że podobne rozwiązanie — nazwane Quick Share przygotowuje również Samsung. Nie dziwię się, że producenci mają dość czekania i biorą sprawę we własne ręce. Już niedługo może się to okazać jednak zbyteczne. Google ma działające rozwiązanie, które zobaczycie na poniższym filmie:

Nagranie pochodzi od speców z forum XDA. To oni dotarli do działającego pliku, umożliwiającego integrację funkcji przesyłania plików z systemem. Nearby Sharing działa całkiem sprawnie i posiada kilka ciekawych możliwości.

Niestety długo wyczekiwana opcja nie jest jeszcze gotowa. Nie wiemy też, kiedy Google ma zamiar wprowadzić funkcję do systemu. Szkoda, bo jest ona niezwykle użyteczna i przez długi czas pozostawała na ustach niezadowolonych użytkowników Androida.

Źródło: kanał XDA na YT.

Wieści z Rozładowani.pl