Przerób GoPro Hero 8 w kamerkę internetową

Opublikowano 11.07.2020 19:23 -


GoPro Hero 8 można już wykorzystywać nie tylko jako kamerę sportową. GoPro umożliwiło przerobienie jej w prosty sposób w kamerę internetową. 

W ostatnim czasie wzrosła popularność przeprowadzania rozmów online z wykorzystaniem kamer internetowych. Wynika to z sytuacji na świecie spowodowanej koronawirusem. Kolejny raz bym się pokusił o stwierdzenie na temat przyspieszenia zmian i transformacji, ale Wy już to wiecie. Natomiast nie wiecie, ale się dowiecie, że GoPro umożliwiło przekształcenie Hero 8 w kamerę internetową. Dzięki temu można zyskać kamerę internetową o jakości wyższej niż ta, która jest wbudowana w laptopie.

Co będzie potrzebne?

Żeby skorzystać z takiej możliwości, wiadoma sprawa, trzeba przede wszystkim posiadać Hero 8. Do tego potrzebujemy oprogramowania GoPro Webcam w wersji beta, przewodu USB-C i komputera...z macOS. Niestety, na tę chwilę oprogramowanie pracuje tylko na systemie operacyjnym od Apple. Producent zapewnia, że trwają prace nad wersją na system Windows. 

Jak przerobić Hero 8 na kamerę internetową?

Aby dojść do efektu finalnego, czyli możliwości wykorzystania Hero 8 jako kamerę internetową, należy przejść krótką procedurę przygotowania. Pierwszym krokiem jest ręczna aktualizacja oprogramowania kamery do najnowszej wersji beta. Na stronie producenta znajdziemy wszystkie niezbędne pliki do przeprowadzenia tego procesu oraz stosowną instrukcję. Drugim krokiem jest instalacja programu GoPro Webcam Desktop Utility. Na koniec wystarczy podłączyć kamerę do komputera i już, powinno działać. Oprogramowanie pozwala na wybór rozdzielczości: 720p lub 1080p. 

goprohero8 webcam live

Producent potwierdza, że z Hero 8 jako kamery internetowej można skorzystać w Zoom (wersja 5.0.5 lub nowsza), Google Meet, Microsoft Teams, Skype, Twitch via OBS, BlueJeans, GoTo Meeting, Snap Camera, Facebook Rooms. Ponadto, powyższe rozwiązanie jest kompatybilne z obsługą Zoom, YouTube Live oraz Webex poprzez przeglądarkę Google Chrome. GoPro jednocześnie informuje, że opisany sposób nie zadziała z poprzednimi wersjami kamery. Możliwe jest skorzystanie z modeli Hero 7 i niższych jako kamery internetowe, jednak proces ten jest bardziej skomplikowany i wymaga posiłkowania się akcesoriami firm trzecich, czyli konwerterami wideo. 

Źródło: GoPro

Wieści z Rozładowani.pl