Wyciekły zdjęcia, do których dotarła ekipa WinFuture. Uzyskali oni fotki, które dają nam szersze spojrzenie na przygotowywany sprzęt. Przede wszystkim poznajemy jego nazwę, co do tej pory było tajemnicą.

sonos

Inteligentny głośnik Sonosa będzie się nazywał Sonos Move. Nie będzie to zmniejszona opcja standardowych głośników z zamontowaną baterią. Jest to całkowicie nowe urządzenie, które zaprojektowano od podstaw. Na obudowie znajdować się będzie specjalny uchwyt, który będzie pomagać w przenoszeniu i przemieszczaniu głośnika.

Symfonisk – głośnik od IKEA i Sonos już oficjalnie dostępny w naszym kraju

W miejscu uchwytu znajdziemy także przełącznik, który pozwoli uruchamiać tryby WiFi, albo Bluetooth. Na zdjęciu widzimy także coś w rodzaju stacji dokującej, która zapewne pozwoli na ładowanie urządzenia. Oprócz styków do ładowania w obudowie umieszczone zostało także złącze USB-C.

We wcześniejszych przeciekach udało się ustalić, że głośnik wyposażony będzie w funkcje strojenia Auto Trueplay. Oprócz tego otrzymamy obsługę AirPlay 2, Alexa i oczywiście Asystenta Google.

Głośnik Sonos Move – kiedy poznamy cenę?

Ciągle jednak jest wiele niewiadomych. Przede wszystkim chodzi o wodoodporność urządzenia. Podobne rozwiązania konkurencji zazwyczaj gwarantują szczelność, zatem można się spodziewać, że tak samo będzie w przypadku Sonos Move. Cena także pozostaje tajemnicą, a wiemy, że produkty tej marki potrafią sporo kosztować. Firma zapowiedziała konferencję na 26 sierpnia, zatem wtedy najpewniej poznamy ostateczne szczegóły na temat premiery. Dla Sonos to coś nowego, bo do tej pory firma koncentrowała się raczej na stacjonarnych urządzeniach.