Przeloty Starlink nad Polską – zobacz rozkład na środę [29.04.2020]

Opublikowano 29.04.2020 12:20 -


Przyznaję, że dzisiaj obserwowanie Starlinków może być lekko (dość delikatnie określenie) utrudnione. Niebo jest mocno zachmurzone, widać to na mapce poniżej.

Niemniej jednak pozostaje nadzieja na obserwację, a dzisiaj odbędzie się jeden przelot wieczorem, a nad ranem kolejny. Jeśli nie znudziły Wam się jeszcze obserwacje, to zapraszam do śledzenia naszej strony, codziennie staramy się podawać rozkład jazdy.

sat

PRZELOTY STARLINK W środę 29.04.2020:

  1. 22:03 – 28 satelitów Starlink, widoczne nad Czechami, zatem mogą być dostrzeżone tylko z południowych części naszego kraju (będą lecieć od zachodu)

PRZELOTY STARLINK W NOCY Ze środy na czwartek 29/30.04.2020:

  1. 02:54 – 19 satelitów Starlink, widoczne nad południowym horyzontem (będą lecieć od zachodu)

PS. Jutro (czwartek) też będą nad nami ;)

UWAGA: zalecam odwiedzenie tego tekstu w późniejszych godzinach, gdyż w każdej  chwili może pojawić się aktualizacja godzin.

forest katsch E d5IGC  u8 unsplash 1

TESTY STARLINKÓW W TYM ROKU

W tym roku planowane są pierwsze poważne testy szerokopasmowego Internetu ze Starlinków w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Satelity mają stworzyć sieć, która zapewni dostęp do Internetu w najdalszych zakątkach naszej planety. Plany SpaceX są bardzo ambitne, chcą wysłać wszystkie satelity Starlink w przeciągu 12-14 miesięcy. Według założeń firmy zapewni to dostęp do sieci o przepustowości 1 Gbps nawet na obszarach wiejskich. Pierwsza seria została wystrzelona pod koniec maja ubiegłego roku.

Internet ze Starlinków od SpaceX jest już dostępny. Pierwsze testy się odbyły i to z powodzeniem. Dowodem na działanie jest tweet, który wysłał Elon Musk, korzystając właśnie z internetu ze Starlink.

SPACEX ZWIĘKSZA ZASIĘGI

SpaceX kilka miesięcy temu złożył niezbędne dokumenty z wnioskiem o zgodę na wystrzelenie nawet 30 000 satelitów. Pierwotnie miało to być 12 000, na które zgoda już jest. Łączna liczba budzi zatem podziw, bo będzie to 42 000 satelitów w przestrzeni kosmicznej. Taka konstelacja ma zapewnić dostęp do szerokopasmowego internetu nawet w najbardziej oddalonych zakątkach świata.

Wieści z Rozładowani.pl