Przełomowe nowości w Mapach Google: nawigacja AR i planowanie podróży

Przełomowe nowości w Mapach Google: nawigacja AR i planowanie podróży

Opublikowano 8.08.2019 13:56 Aktualizacja: 8.08.2019 14:01 -


Google dąży do tego, aby Mapy były miejscem, gdzie zaplanujesz swoją podróż od początku do końca. Dodatkowo firma wprowadza nawigację AR na urządzenia iOS i Android.

Aktualizacja, która pojawiła się w lotach Google, będzie teraz wyświetlać również przewodniki po miejscach docelowych. Porady będą brały pod uwagę kraj docelowy, a także porę roku.

Co więcej, po określeniu dat podróży i miejsc docelowych, otrzymamy historyczne ceny lotów. Pomoże to rzecz jasna na znalezienie najlepszego momentu na rezerwację naszej podróży.

Google zagwarantuje zwrot pieniędzy

Firma jest tak pewna swoich prognoz, że jest w stanie zaoferować zwrot pieniędzy za wybrany lot, jeśli taryfa spadnie po dokonaniu rezerwacji. Zaznaczono jednak, że takie zwroty nie będą (na razie) odbywały się automatycznie, tylko po złożeniu odpowiedniego wniosku. Trzeba przyznać, że jest to dość interesująca propozycja. Niestety taka „promocja” jest ograniczona na razie czasowo i lokalizacyjne: obejmuje loty z USA i potrwa od 13 sierpnia do 2 września. Najpewniej jest to po prostu testowanie nowych rozwiązań.

W Lotach Google uzyskamy także informacje o różnicach w klasach taryf w liniach lotniczych. Wszystko jest spowodowane tym, że każda linia ma inne podejście do warunków w klasie ekonomicznej, a dzięki temu otrzymamy kompleksowe informacje i porównanie.

Nawigacja AR w Google

Idąc dalej, po dokonaniu rezerwacji w Google, serwis zaproponuje nam również wskazówki, gdzie najlepiej i najtaniej się zatrzymać. Wszystko będzie w jednym miejscu, a Google komplet informacji zamieści w naszych Mapach Google. I tutaj przechodzimy do kolejnej, istotnej aktualizacji. Mapy Google zaoferują nawigacje AR w urządzeniach z systemami iOS i Android. Oczywiście urządzenia te muszą obsługiwać ARKit / ARCore. Funkcja ta została ogłoszona na Google I/O 2018, wtedy też udostępniono ją w wersji alfa dla telefonów Pixel.

Historia lokalizacji z nowymi danymi

Aktualizacji doczekała się również oś czasu Google. Będziemy mogli teraz przeszukać historię lokalizacji z podziałem na kategorie: jedzenie, picie, czy też sklepy odzieżowe. Pozwoli to na tworzenie list, które możemy później udostępnić znajomym (i nie tylko) w formie przewodnika po odwiedzonych przez nas miejscach.

Trzeba przyznać, że jest to dość spora aktualizacja i na pewno rewolucyjna. Oczywiście wprowadzana jest stopniowo w różnych regionach. Wymaga zapewne dopracowania, ale biorę ją pod lupę i będę testował przy najbliższych podróżach.

Wieści z Rozładowani.pl