Przeglądarkowy Gmail zyskuje kolejną przydatną funkcję

Opublikowano 28.05.2020 13:07 -


Po nowej aktualizacji webowej aplikacji Gmaila zmiana wyglądu skrzynki odbiorczej stało się dużo łatwiejszą sprawą. Wszystko wskazuje jednak na to, że Google wreszcie zdało sobie sprawę z tego, jak uciążliwą sprawą dla użytkowników Gmaila była personalizacja wyglądu skrzynki odbiorczej.

Po najnowszej aktualizacji przeglądarkowa wersja aplikacji zyskała bowiem nowe "szybkie" menu ustawień. Portal androidpolice.com nazywa nową funkcję największą zmianą, jaka dokonała się w interfejsie aplikacji w ciągu ostatnich lat. I choć osobiście uważam tę opinię za nieco przesadzoną, jako lojalny użytkownik Gmaila muszę przyznać, że menu ustawień było to tej pory jedną z najsłabszych punktów aplikacji. Przez niską intuicyjność dotychczasowego rozwiązania nawet tak banalna czynność, jak zmiana widoku skrzynki odbiorczej, stawała się nieproporcjonalnie czasochłonną operacją.

Wszystko to jednak ma się zmienić już w przeciągu kolejnych dni. W tym czasie użytkownicy otrzymają bowiem do dyspozycji dodatkowe menu w pasku bocznym aplikacji pozwalające na szybki dostęp do najważniejszych jej funkcji. Dzięki niemu użytkownicy są w stanie zmieniać wygląd interfejsu bez konieczności opuszczania jego ekranu głównego. Wszystkie wprowadzone zmiany wizualne są widoczne od razu, przez konieczności przełączania się między częściami aplikacji.

Nowe menu ustawień w Gmail

nowe ustawienia gmail

Nowe menu zawiera m.in. opcję zmiany motywów oraz widoku wyświetlanych wiadomości (podobnie jak dotychczas mamy możliwość wyboru między opcją domyślną, wygodną oraz kompaktową), a także możliwość wyboru, które e-maile mają mieć priorytet w skrzynce odbiorczej. Inna opcja pozwala na przeczytanie zawartości e-maila bez konieczności jego otwierania.

Rollout nowej funkcji już się zaczął. W przeciągu najbliższego miesiąca dostęp do niej powinni mieć wszyscy użytkownicy G Suite oraz prywatnych kont Gmail. Jak podkreśla Google, aktualizacja odbywa się automatycznie i nie wymaga żadnej czynności ze strony użytkownika.

Wieści z Rozładowani.pl