Idealnie się składa, bo właśnie nad nami przelatują regularnie najnowsze satelity Starlink. Dzisiaj w nocy kolejna okazja, aby zobaczyć przelot Starlinków, jeśli jesteś na wakacjach, to śmiało możesz zarwać nockę i podziwiać ten spektakl.

PRZELOTY STARLINK W nocy ze środy na czwartek 12.08/13.08.2020:

  • 03:53 – 37 satelitów Starlink, widoczne “centralnie nad nami” (będą lecieć od północnego zachodu)

Zajrzyj jeszcze wieczorem do tego tekstu, bo może pojawić się aktualizacja godzin!

Starlinki od SpaceX – ale o co chodzi? Co to jest?

Satelity mają stworzyć olbrzymią sieć, która zapewni dostęp do Internetu w najdalszych zakątkach naszej planety. Plany SpaceX są bardzo ambitne, chcą wysłać wszystkie satelity Starlink w przeciągu 12-14 miesięcy. Według założeń firmy zapewni to dostęp do sieci o przepustowości 1 Gbps nawet na obszarach wiejskich. Pierwsza seria została wystrzelona pod koniec maja ubiegłego roku, a do dzisiaj wysłano 9 zestawów.

TESTY STARLINKÓW W TYM ROKU

SpaceX chce zapewnić dostęp do internetu na całym świecie. W tym roku planowane są pierwsze poważne testy szerokopasmowego Internetu ze Starlinków w Stanach Zjednoczonych, a także w Kanadzie.

Internet ze Starlinków od SpaceX jest już dostępny, a co najlepsze – działa. Pierwsze testy się odbyły i to z powodzeniem. Dowodem na działanie jest tweet, który wysłał Elon Musk, korzystając właśnie z internetu ze Starlink.

SPACEX ZWIĘKSZA ZASIĘGI

SpaceX kilka miesięcy temu złożył niezbędne dokumenty z wnioskiem o zgodę na wystrzelenie nawet 30 000 satelitów. Pierwotnie miało to być 12 000, na które zgoda już jest. Łączna liczba budzi zatem podziw, bo będzie to 42 000 satelitów w przestrzeni kosmicznej. Taka konstelacja ma zapewnić dostęp do szerokopasmowego internetu nawet w najbardziej oddalonych zakątkach świata.