Przed Wami nowy motyw domyślny dla Wordpress: Twenty Seventeen

Przed Wami nowy motyw domyślny dla WordPress: Twenty Seventeen

Opublikowano 13.09.2016 20:06 - 1


Z ogromną przyjemnością obserwuje każdą zmianę motywu domyślnego dla WordPress. Głównie dlatego, że są one co do zasady bardzo prostymi i czytelnymi rozwiązaniami. Tym razem będzie analogicznie z jedną, dość rewolucyjną różnicą. Nowy motyw domyślny nie będzie przeznaczony do blogowania.

Wówczas gdy wszyscy polscy fani żyli kolejnym WordCampem, w sieci pojawiła się kolejna wersja nowego motywu Twenty Seventeen. Oczywiście oficjalnie zostanie on udostępniony z kolejną wersją WordPress, która pojawi się w grudniu. Całość wygląda moim zdaniem bardzo smacznie i zdecydowanie może się podobać. Tym bardziej jeśli macie dość przeładowanych tworów znanych z popularnego Theme Forest. Spotkacie się tutaj ze sporą dawką minimalizmu, jeszcze większą ilością bieli i dużymi, charakterystycznymi zdjęciami.

twenty-seventeen-promo-768x319

To co rewolucyjne w kolejnej odsłonie domyślnego motywu, to przede wszystkim fakt, że nie jest on dedykowany blogowaniu. Co to oznacza w praktyce? Otóż jego struktura i układ ma posłużyć celom nieco bardziej uniwersalnym, takim jak chociażby strona biznesowa. Opinie jeśli chodzi o jego wygląd są dość podzielone. Mi szczerze mówiąc całkiem się podoba, za sprawą prostoty jaka od niego bije, to co jednak najbardziej mnie zastanawia, to czy zmiana zadania domyślnego motywu, to działanie permanentne. W końcu prawie zawsze byłem fanem blogowych produkcji (nie licząc czarno-zielonej pokraki, wydanej jakiś czas temu).

To jak postępują prace nad szablonem możecie obejrzeć na stronie GitHub, a poniżej kilka zdjęć nowego motywu, z dopasowaniem do różnych wielkości urządzeń, na którym został uruchomiony. Tutaj także znajdziecie mockupy w większych rozdzielczościach.

 

Wieści z Rozładowani.pl

DailyWeb poleca Kurs Wordpress dla początkujących

Zobacz