Przed Wami nowy, drobny projekt DailyWeb: zestawienie najtańszych domen .PL

Przed Wami nowy, drobny projekt DailyWeb: zestawienie najtańszych domen .PL

Opublikowano 30.10.2014 20:48 Aktualizacja: 6.01.2019 12:44 - 19


Nieodłącznym elementem każdego serwisu jest oczywiście domena. Pamiętam jednak moje początki, kiedy bawiłem się w tworzenie tzw. homepage, czyli serwisu wizytówki, która przeładowana była absolutnie mało interesującymi informacjami o moim hobby. Oczywiście prawdziwym, oddanym czytelnikiem byłem pewnie tylko ja, no cóż, ale tak to kiedyś działało. Korzystało się wówczas z darmowych hostingów na Onecie (Republika Onet?) lub w Interii. Do tego otrzymywało się własny adres i można było się chwalić.

W sumie nie pamiętam swojej pierwszej domeny, bo kilka w historii się ich przewinęło, natomiast pamiętam pierwszego rejestratora. Była nim nazwa.pl, która niestety do najtańszych nie należała (i nie należy). Oszczędność przy jednej domenie w stosunku do konkurencji przy jej przedłużaniu jest znacząca, nie licząc sytuacji kiedy ktoś ma ich kilkanaście/kilkadziesiąt. W pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że czas z moimi domenami uciekać, do tańszej konkurencji.

Pomysł przygotowania rankingu rejestratorów, oferujących najtańsze przedłużenie domeny .PL chodził już dawno za mną. W końcu udało się znaleźć chwilę, by pomysł zrealizować. Przed Wami ranking za pomocą którego mam nadzieję oszczędzicie trochę pieniędzy na samych przedłużeniach. Skąd mi się to wzięło?Otóż sporo znajomych zadawało ciągle to samo pytanie: gdzie jest najtaniej. W sieci jest już kilka podobnych zestawień, jednak nie są one aktualizowane, niestety. Mój zestaw prowadzony jest ręcznie, aktualizowany na tyle często na ile się da, oczywiście wszytko zależy głównie od promocji rejestratorów. Nie ma co się jednak oszukiwać, poniżej pewnej ceny opłacalności rejestrator oferując przedłużenie nie zejdzie. Niemniej różnica między najtańszą a najdroższą ofertą pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy!

Najtańsze przedłużenie domen .PL

Dodam, że całe to zestawienie absolutnie pozbawione jest jakichkolwiek REF linków czy innych zarobkowych cudów. Nie ma także żadnych sponsorowanych pozycji i nikt z zewnątrz nie maczał w tym swoich paluchów. Ot ludzka inicjatywa na realny problem – zawsze zamiast udzielając odpowiedzi na powtarzające się pytanie, będę mógł odesłać zainteresowanego do strony ;-) Link do zakładki znajduje się także z poziomu menu.

Mam nadzieję, że narzędzie się przyda. Mam sporo pomysłów na jego rozwinięcie, niemniej wszystko zależy od zainteresowania nim. Nie mogę wyprzedać się ze wszystkich pomysłów, ale wierzcie mi – będzie bardzo użytkowo :-) Ponadto, jeśli chcecie dodać własne firmy hostingowe, odsyłam do formularza zlokalizowanego pod tabelą, z chęcią ich wszystkich dodam. Aktualnie zestawienie prezentuje marki, które są najbardziej rozpoznawalne na naszym rodzimym rynku lub zwyczajnie oferują bardzo dobrą cenę. Mam nadzieję, że pomysł przypadnie Wam do gustu :-)

Wieści z Rozładowani.pl