Przed Wami najbrzydszy kolor świata!

Przed Wami najbrzydszy kolor świata!

Opublikowano 15.06.2016 8:06 Aktualizacja: 26.06.2017 9:57 - 2


Każdy z Was z pewnością ma swoje typy związane z ulubionym kolorem. Mężczyźni rozróżniają ponoć tylko trzy podstawowe: fajny, ciulowy i małomęski. Niektórzy (tacy jak ja) mają nieco uboższą paletę kolorów do wyboru, ze względu na daltonizm. To jednak w żadnym stonpiu nie przeszkadza, by ocenić najbrzydszy kolor świata, który został właśnie wskazany.

Szczęśliwym zwycięzcą okazał się kolor Pantone 448c / #4A412A / RGB(74,65,42). Został ogłoszony przez tym razem nie amerykańskich naukowców, ale przez odpowiedników w Australii. Kolor ten został wybrany przez reprezentatywną grupę palaczy, którzy właściwie zdecydowali o swojej przyszłości. By być bardziej precyzyjnym, sami wybrali dla siebie kolor, który będzie tym dominującym na opakowaniach od papierosów. Co oczywiste ma to zniechęcić i odstraszyć od nałogu. Czy okaże się to trafiony pomysł? Zdaje się, że zdjęcia zepsutych zębów na opakowaniach i straszenie chorobami wynikające z nałogów tytoniowych, wiele nie zmieniło, ale nie zaszkodzi spróbować. Kolor ten ma się kojarzyć ze ściekami czy też nawet śmiercią. Dorzuciłbym jeszcze kilka typów, ale nie wypada. To tylko dowód na to, że kolor robi swoją robotę.

opaque-couche-ugly-color (1)

Opakowania papierosów mają trafić na rynek australisjki, ale ponoć i kilka europejskich krajów ostrzy sobie zęby na tą ideę. Szczerze mówiąc, nie wygląda on zachęcająco i ciężko byłoby wskazać jakąś bardziej niefortunną barwę. Nie sądzicie?

Wieści z Rozładowani.pl