To idea która towarzyszy w życiu twórcom tego urządzenia. Joe Hollier i Kaiwei Tang, bo o nich mowa dobrze zdają sobie sprawę, że każdy z nas chce od czasu do czasu zwolnić i czuć się niezależnym. Wiedzą też, że żyjemy w czasach gdy każdy walczy o naszą uwagę. Nic dziwnego, że okradani w ten sposób z czasu i uwagi, mniej koncentrujemy się rzeczach ważnych lub tym co naprawdę kochamy.

Light Phone to pomysł na minimalistyczny telefon, który proponuje zmiany. Prostota, która zwróci nam wolność ale pozwoli na minimum kontaktu z innymi. Idea wykuta w jednym z inkubatorów Google, szybko przerodziła się w gotowy produkt. W 2015 roku ruszyła kampania na Kickstarterze, okazała się ona sukcesem. Potrzebowano 200,000 dolarów, finalnie udało się uzbierać ponad dwa razy więcej, dodatkowe trzy miliony pozyskano również od inwestorów. Pierwsze egzemplarze gotowego telefonu trafiły w ręce użytkowników już po niespełna półtorej roku. Odzew ludzi, zainteresowanie mediów i finalny efekt w postaci dobrego produktu, zachęcił do stworzenia nowej, ulepszonej wersji antysmartfona.

Light Phone 2 – specyfikacja

Pierwsza wersja była minimalistyczna do bólu, brak było w niej nawet obsługi wiadomości SMS. Tym razem zaoferowano znacznie więcej. Dzwonienie i wiadomości SMS, budzik oraz prosta książka telefoniczna to minimum możliwości, które gwarantuje producent. Obiecuje jednak, że to nie wszystko a nowe funkcje opracuje razem z partnerami. Co to może być? Prawdopodobnie uproszczone programy wprowadzające nawigację GPS, carsharing, słownik lub odtwarzacz MP3. Co ciekawe urządzenie posiada zmodyfikowaną wersję Androida nazwaną tutaj LightOS. W Light Phone 2 znajdzie się też miejsce dla ekranu e-ink, modułów LTE i GPS, żyroskopu, USB-C, wyjścia słuchawkowego oraz procesora Snapdragon. Urządzenie posiadać będzie 1GB RAM i 8GB pamięci na dane. Bateria o pojemności 500mAh ma pozwalać na kilka godzin rozmów lub 5 dni czuwania. Wymiary to 91mm x 55mm x 6.5-7.5mm przy wadze około 80 gram.

Kolejny sukces

Suma którą dotychczas uzbierano na Indiegogo – prawie 750,000 dolarów – pokazuje, że ludzie naprawdę potrzebują prostych rozwiązań. Nie jest to produkt dla wszystkich, cena na poziomie 250 dolarów w przedsprzedaży (400 dolarów po rozpoczęciu masowej produkcji) może wydawać się absurdalna za telefon który nie robi zdjęć i nie pozwala przeglądać Facebooka. Tym bardziej widzimy jak bardzo ludzie potrzebują prostych narzędzi komunikacji.


Posłuchaj nas!