Przed Wami interesujące narzędzie do CSS'owej statystyki Twojej strony internetowej

Przed Wami interesujące narzędzie do CSS’owej statystyki Twojej strony internetowej

Opublikowano 27.11.2014 11:28 - 1


Łukasz systematycznie spamuje mnie interesującymi linkami. Oczywiście nie pozostaje bierny wobec tej sytuacji i staram się równie ciekawe podsyłać i jemu jak i reszcie piszących, co by poczuli presje ;-) Dziś otrzymałem linka od wspomnianego osobnika do serwisu, którego nazwa mówi wszystko: CSS Stats. Kolejny serwis, kolejne statystyki. Ostatnio jest moda na cyferki, tworzy się analizy wszystkiego co tylko możliwe. Nie ukrywam z czystej przyzwoitości otworzyłem, spodziewając się kolejnego mało serwisu z cyferkami.

cssstatsss

W zasadzie cyferki były, z tą jednak różnicą, że były całkiem interesujące, bo dość kompleksowe. I tak dowiedziałem się, że na DailyWeb występuje 99 kolorów. To w zasadzie było zaskakujące, tym bardziej że przy nowym szablonie starałem się je wszystkie ujednolicić. Analizując jednak chwilę tą informację, okazuje się że narzędzie bierze pod uwagę wszystkie wtyczki zewnętrzne, które z pewnością dla ów statystyk nie pozostają obojętne (wszystkie Disqusy etc.). Fonty były kolejnym zaskoczeniem, gdyż okazuje się że mamy ich tu 58 różnych wielkości (sic!), począwszy od 7px a kończąc na 154px. O ile ten większy jest mi znany, o tyle ten mniejszy jest sporym zaskoczeniem.

To wszystko jest niczym w porównaniu z krojami fontów, które występują u nas. Narzędzie CSS Stats wyliczyło ich aż 19! Faktycznie, gdy człowiek zacznie się doliczać ich wszystkich, głównie występujących przy zewnętrznych narzędziach, to budzi się świadomość. Polecam i Wam sprawdzić tą ciekawą stronę, zaś sam serwis CSS Stats może się okazać świetnym narzędziem nie tyle z kategorii statystyk, co bardziej uświadamiającym, to co posiadamy w naszym serwisie, a co nie jest do końca nam niezbędne.

Wieści z Rozładowani.pl