Przed Wami bardzo interesujące narzędzie: Colorize - wpisz słowo, a dostaniesz kolor

Opublikowano 7.09.2016 11:34 -


Dziś narzędzie z kategorii bardzo pomysłowych i nietuzinkowych. Colorize, to cudo, które wspomoże was w definiowaniu lub też odkrywaniu kolorów.

Jak to cudo działa? Otóż wyposażone jest ono w wyszukiwarkę... i w zasadzie na tym by był koniec jeśli chodzi o sam interfejs. Reszta to już magia w czystej postaci. W praktyce jednak należy podać słowo klucz, by poznać kolor jaki za nim stoi. Całość wydaje się bez większego sensu? Być może. Osobiście ciężko mi znaleźć funckjonalność Colorize, ale jak podpowiada twórca, ma ono pomóc w odpowiedzi na pytania z serii: jaki kolor to perfekcyjny fiolet, czy jakiego kolo jest niebo. Nie przekonał mnie, mimo to bardzo ciekawy jest sposób jego działania.

pieniadze

Otóż kolory wybierane są z 25 najpopularniejszych grafik, wyszukiwanych w sieci (stawiam na Google Grafika) i wybierany jest najpopularniejszy kolor, który w nich dominuje. Pomysłowe, prawda? Twórca do uzbrojenia się w cierpliwość po wpisaniu żądanej frazy, gdyż jeśli pojawiła się ona pierwszy raz, musi się zadziać magia, a to może chwile zabrać.

Mimo braku realnej przydatności dla mnie, a w zasadzie braku pomysłu, gdzie Colorize można wykorzystać, to i tak fajne narzędzie, gdzie można sprawdzić jaki kolor, to kolor śmierci. Macie w nagłówku i faktycznie, ponury jakiś taki.

 

Wieści z Rozładowani.pl