Przed Wami absolutnie genialna strona wyjaśniająca wszystkie tajniki fontów

Opublikowano 8.08.2016 20:09 -


Są takie serwisy w internecie, które potrafią zastąpić tony poradników, podręczników czy zaoszczędzić czas naszych bardziej doświadczonych kolegów. Serwisy, która niosą ogromną wartość edukacyjną za pomocą najprostszych metod. Do grona takich serwisów z pewnością można zaliczyć Type Terms, który raz na zawsze wyjaśnia o co w świecie pięknych i mniej pięknych fontów chodzi.

Screenshot3

Type Terms w bardzo wygodny sposób prezentuje całą terminologię związaną ze światem, który budzi sporo kontrowersji. Do tej pory w polskim internecie są zwolennicy fontów, toczących świętą wojnę ze zwolennikami czcionek. Jedni twierdzą, że to dosłowne i polskie tłumaczenie, drudzy że czcionka stosowana była do druku i stanowiła metalowy bloczek, na który nakładany był tusz. Dobra wiadomość jest jednak taka, że zarówno jedni i drudzy powinni zawiesić topór wojenny i wspólnie przejrzeć, to co oferuje serwis Type Form.

Screenshot2

A w jego ramach znajdziemy wszelkie definicje dotyczące świata fontów. Te popularne i te mniej znane. Całość podana w bardzo smaczny sposób, poprzez przykład i nałożone definicje z oznaczeniem omawianych elementów. Po kliknięciu w nazwę słowa, które nie do końca jest dla Was jasne i od zawsze budzi wątpliwość, zostaniecie skierowanie na podstronę z omówieniem definicji. Aż się prosi, by przygotować polski odpowiednik tego serwisu.

Gorąco polecam Type Terms zarówno starym wyjadaczom, jak zupełnie zielonym w tym świecie. Solidna porcja abstrakcyjnych nazw i rzeczowych wyjaśnień.

Wieści z Rozładowani.pl