Oryginalny program lojalnościowy PrzeczytamWszystkich.pl został przygotowany przez firmę Cafe News S.A. a jego celem jest zwiększenie czytelnictwa i zachęcenie ludzi w różnym wieku do poszerzania wiedzy poprzez systematyczne czytanie artykułów w serwisach internetowych. Punkty można wymienić na wartościowe nagrody. Im więcej ktoś czyta – tym więcej punktów zdobywa. Współpracuje z nami już ponad 150 serwisów tematycznych, premiujących swoich czytelników extra punktami, zwiększając w ten sposób liczbę lojalnych użytkowników i ich aktywność.

Użytkownicy czytają artykuły, które udostępniają serwisy internetowe a Ci pierwsi otrzymują za to punkty, które potem mogą wymienić na nagrody w licytacjach. Nie ukrywam, że byłem dość sceptyczny co do samej idei serwisu jednak postanowiłem spróbować. Umieściłem odpowiedni kod, który zlicza użytkownikom punkty w moim serwisie za przeczytanie wpisów i oczekiwałem efektów.

Od momentu kiedy usługa została aktywowana od razu zaobserwowałem wzmożonych ruch na blogu. Ostatnie wpisy nagle zyskały po kilkaset odświeżeń a statystyki wskazują wzrost (dziś na godzine 12:00) wzrost oglądalności o kilkaset procent. Czyli narzędzie spełnia swoje zadanie. Obawiam się jednak, że owy ruch jest bezwartościowy gdyż użytkownicy z serwisu przeczytamwszystkich.pl wchodzą na partnerską stronę, tylko by nabić licznik punktów. Niemniej jutro przeanalizuje statystyki i zobaczymy czy ma to ręce i nogi.