PrzeczytamWszystkich.pl - już po testach, ruch jest - pytanie na ile wartościowy?

PrzeczytamWszystkich.pl – już po testach, ruch jest – pytanie na ile wartościowy?

Opublikowano 22.11.2011 21:58 - 3Kilka dni temu zgłosiłem się do darmowego testu usługi zwiększania ruchu za pomocą serwisu PrzeczytamWszystkich.pl. Byłem dość sceptyczny co do powodzenia tego przedsięwzięcia, ale okazało się dość obiecująco na początku. Powyższy rzut prezentuje okres 4 dni kiedy funkcjonował system. Ruch w serwisie zwiększył się i to znacząco przez te cztery dni i aż dziw bierze, że hosting się nie odezwał ;-)

Przeglądając jednak statystyki w GA za ten okres, wydają się one trochę irracjonalne. Pomijając imponujący fakt zwiększenia ruchu (4 dni prawie 8 tysięcy użytkowników, kiedy standardowo bez dopalaczy ta liczba waha się w granicach 600), ale średni czas spędzony na stronie do 10 minut! Niestety nie wierze w to by użytkownicy, z tak ogromnym zaangażowanie czytali artykuły. Nie da się poza tym ukryć, że wizyty tych użytkowników są spowodowane konkretnym celem- zdobyciem punktów za czytanie artykułów a później wymiana ich na fanty rzeczowe. Oczywiście nie chce uogólniać ale nie też co się oszukiwać. Kiedy system dziś został wyłączony z powodu braku punktów – ruch jak ręką odjął, więc nawet nie udało się nikogo zainteresować tematyką.

Ja osobiście nie potrzebuje takiego bezwartościowego ruchu, z pewnością jednak serwis PrzeczytamWszystkich.pl i ruch z niego jest wartościowy ale do bardziej konkretnych zadań  np. wykazanie większej ilości odsłon serwisu dla potencjalnego reklamodawcy ;-) Poważnie mówiąc niestety nie widzę w nim zastosowania dla siebie gdyż wole skupić się na tradycyjnym zdobywaniu czytelników niż zapychać hosting sztucznym ruchem. Niemniej polecam każdemu, który znajdzie jego konkretne wykorzystanie.

Wieści z Rozładowani.pl