Nadal masz szansę…

Każdy, kto osiągnął sukces stał kiedyś w takim miejscu jak Ty – na linii startu.  Nie odkładaj tej decyzji, jeśli już jakiś czas bijesz się z myślami, czy iść do przodu, czy zostać w miejscu. Nauka trwa całe życie i na zmianę nigdy nie jest za późno. Teraz w krótkim czasie możesz zdobyć kompetencje, które pozwolą Ci na znalezienie wymarzonej pracy i spełnienie zawodowe, np. w branży IT.

Dlaczego IT?

Blisko 34 mld zł – zgodnie z przewidywaniami PMR Research w przeciągu pięciu lat taką wartość  osiągnie polski rynek IT. Dynamika rozwoju przekłada się na jakość kadr – w 2016 r. Polska znalazła się na 3. miejscu w rankingu programistów Hacker Rank. Pojawia się tylko jeden problem: już teraz w Polsce brakuje ponad 50 tys. nowych pracowników IT. I będzie brakowało ich coraz więcej. Dlatego to idealny moment na przekwalifikowanie się i start w branży IT. Decyzję może wspomóc fakt, że praca w IT to także wysokie zarobki – według firmy Hays Poland wynagrodzenie programisty wynosi w Polsce powyżej 6000 zł brutto – cały raport dostępny jest na stronie projektu Reaktor.

Praktyczne kodowanie

Pewnie myślisz, że trzeba skończyć studia aby zostać programistą. To mit. Dla pracodawców w tej branży liczą się umiejętności, chęć uczenia się i wiedza. Nie musisz mieć dyplomu, by zacząć stawiać pierwsze kroki w zawodzie programisty.

Na rynku jest duży wybór kursów zawodowych. Jednak najskuteczniejsze są szkolenia boot camp, które opierają się na praktyce, dzięki czemu szybko zdobywasz nowe umiejętności, a swoje portfolio tworzysz już na kursie. W takim modelu swoje kursy prowadzi Reaktor PWN, który w sześć tygodni umożliwia naukę programowania i zmianę wykonywanego zawodu. Nierealne? A jednak!

Tym, co wyróżnia kursy Reaktor PWN spośród podobnych, to jego wartość merytoryczna. Nad programem czuwa Rada Programowa, w której skład wchodzą naukowcy i przedstawiciele firm rekrutacyjnych. Nie należy zapominać także, że PWN to niekwestionowany lider branży edukacyjnej, która posiada doświadczoną kadrę trenerską.

Frontend czy Backend?

To wszystko zależy od tego, w czym czujesz się lepiej. Jako Frontend Developer będziesz zajmować się wizualną częścią stron internetowych, gier, newsletterów, cięciem projektów graficznych do postaci HTML, optymalizacją aplikacji pod kątem SEO, wprowadzaniem responsywności do stron internetowych. Z kolei backend to silnik aplikacji, czyli wszystko to, co działa po stronie serwera, ale bez czego aplikacja nie mogłaby wykonywać określonych operacji. Programiści backend projektują mechanizmy, na podstawie których funkcjonuje cała aplikacja.

Kurs i co dalej?

Po każdym kursie typu boot camp otrzymujesz Certyfikat ukończenia, ale to nie wszystko. W niektórych szkołach, np. Reaktor PWN nie zostawiają Cię samego, będziesz mieć wsparcie partnerów rekrutacyjnych projektów a jeśli będziesz jednym z dwóch najlepszych kursantów, to organizatorzy Reaktora zapewnią Ci staż. Na co więc czekać? Skontaktuj się z nami: reaktor@pwn.pl